سرایی در مراسم معارفه نماینده نهاد رهبری:
تاریخ: ۱۴:۳۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
فتح میدان‌های علمی و فرهنگی سخت‌تر از میدان‌های نبرد است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: فتح میدان‌های علمی و فرهنگی به مراتب سخت‌تر از میدان‌های نبرد است و باید از هم اکنون خودسازی‌های لازم صورت گیرد.

به گزارش نسل برهان، مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بسیج دانشجویی آذربایجان غربی با حضور مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های ارومیه و حجت الاسلام و المسلمین سرایی نماینده، ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد.

حجت الاسلام طیب نژاد به عنوان مسئول جدید نهاد رهبری ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی منصوب و از زحمات حجت الاسلام اکبرزاده نیز تقدیر شد.

در این مراسم حجت الاسلام سرایی، نماینده، ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام اکبرزاده، ابراز امیدواری کرد حضور حجت الاسلام طیب نژاد در دفتر نهاد رهبری منشا خیر و برکات برای مجموعه ناحیه بسیج دانشجویی باشد.

حجت الاسلام سرایی تصریح کرد: بسیج دانشجویی دارای مشخصات خاص خودش است و با دیگر گروه‌ها و اقشار متفاوت است که اولین تفاوت آن جامعه هدف بسیج دانشجویی است. بسیج دانشجویی با قشر جوان جامعه روبرو است. قشر جوانی که نیرویی مومن و متخصص و با بنیه علمی و جهادی و با روحیه‌ی آرمانخواهی و مطالبه گری است.

نماینده ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی تاکید داشت: در این میان مساله اصلی حرکت انقلاب به یک سمت و جهت مشخص بود و روحانیت نقش اساسی را بازی کرد؛ اینکه انقلاب باید به کدام مقصد حرکت کند.

وی افزود: آن مقصد را روحانیت مدیریت کرد که آیا به سمت یک انقلاب لائیک برود یا به سمت کمونیسم و مارکسیس. یا حتی انقلاب صرفا جمهوری باشد و یا جمهوری به اضافه اسلامی باشد.

سرایی اظهار داشت: در واقع نقش روحانیت در هدایت و جهت‌دهی به انقلاب اسلامی به اندازه‌ای بود که آنرا رهبری کرد و به سمت جمهوری اسلامی برد.

نماینده ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: بنابراین نقشی که روحانیون در پیشبرد انقلاب اسلامی داشتند، به دلیل استقلالی بود که روحانیت از خود نشان داد، ضمن اینکه به مردم نزدیک بودند و با جامعه در ارتباط قرار داشتند.

وی با بیان اینکه دانشجویان افسران جنگ نرم امروزهستند، گفت: فتح میدان‌های علمی و فرهنگی به مراتب سخت‌تر از میدان‌های نبرد است و باید از هم اکنون خودسازی‌های لازم صورت گیرد.