مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی:
جهادگران سهم بزرگی در پیشرفت مناطق محروم دارند/ اردو‌ها بهترین بستر برای تربیت مدیران انقلابی

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی در آیین اختتامیه اردویهای جهادی خواهران دانشگاه های ارومیه گفت: : به طور یقین برگزاری اردوهای جهادی در مناطق دورافتاده و محروم علاوه بر مزیت‌های فراوانی که به همراه دارد بهترین بستر برای تربیت مدیران انقلابی برای جامعه است.

به گزارش نسل برهان ، مراسم اختتامیه اردو‌های جهای دانشجویان خواهر دانشگاه‌های ارومیه در مسجد منطقه حاشیه نشین دین پرست ارومیه با حضور مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی و مسئول آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی برگزار شد.

رحیم عباس زاده با حضور در جمعی از خواهران دانشجویی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دانشجویان مسئولین انجام شده برای برپایی این اردوی معنوی گفت: حضور در اردو‌های جهادی، خدمت به مردم محروم است و دانشجویان با این نیت که در راستای سازندگی، عمران و آبادانی کشور، فرهنگی و آموزشی به مناطق محروم شرکت می‌کنند، تهذیب نفس کرده و با فقر و محرومیت مردم مبارزه می‌کنند.

رحیم عباس زاده تصریح کرد: به طور قطع برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق دورافتاده و محروم علاوه بر مزیت‌های فراوانی که به همراه دارد بهترین بستر برای تربیت مدیران انقلابی برای جامعه است.

عباس زاده با اشاره به ظرفیت گروه‌های جهادی در پرورش نیرو‌های جوان جهادی بیان کرد: شما فرزندان این سرزمین با جدا شدن از فضای زندگی شخصی و رفاهیات و به مناطق محروم آمدید و با مطالبات و مشکلات مردم آشنا شدید و این سبب می‌شود شما عزیزان بعنوان مدیران جهادی برای نسل‌های آینده پرورش داده تربیت بشوید.

در ادامه حجت الاسلام مختارزاده مسئول آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی ضمن تشکر از زحمات بسج دانشجویی و دانشجویان شرکت کننده در اردو گفت: قطعاً شرکت شما دانشجویان در قالب اردو‌های جهادی نقش مهمی در پیشرفت استان و رسیدن به اهداف کلان اجتماعی و اقتصادی ایفا می‌کند.

حجت الاسلام مختارزاده افزود: بدون تردید، اردو‌های جهادی یک فرصت طلایی است تا شما خواهران گرامی از هیاهو‌هایی که در اطراف خودتان وجود دارد، دورباشید.

مختارزاده با بیان اینکه فلسفه اردو‌های جهادی طرح هجرت، خود سازی است گفت: شما دانشجویان و آینده سازان میهن اسلامی انسان‌های شریفی هستید که محرومیت را مهمترین مسئله دانسته و با قرار گرفتن و از نزدیک لمس کردن محرومیت، به خودسازی و خودشناسی و در نهایت خداشناسی بیشتر خود کمک می‌کنید و این جهاد بزرگی است.

مسئول آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی به دانشجویان حاضر دراردوی جهادی گفت: این قابلیت را که شما توانسته اید مخاطب زیادی را در روستا فراهم آورید و به تبع در بازدیدی که صورت گرفت نظاره گر این بودیم که اهالی روستا نیز از فعالیت‌ها و کلاس‌های آموزشی استقبال خوبی کرده اند در خور تحسین و تقدیر می‌باشد.

وی در خاتمه ضمن تشکر از بسیج دانشجویی آذربایجان غربی بخاطر حضور پررنگ در اردو‌های جهادی تصریح کرد: دانشجویان با حضور در مجموعه روستاها، علاوه بر خودسازی به سازندگی در روستا‌ها می‌پردازند که این یک حرکت بسیار خوب و عالی بوده و ما نیز امیدواریم انشالله خدا به ما توفیق حضور در این عرصه جهادی را بدهد.