رئیس دانشگاه آزاد ارومیه:
تاریخ: ۷:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه آزاد ارومیه اضافه شد

رئیس دانشگاه آزاد ارومیه گفت: واحد دانشگاه آزاد ارومیه توانست تعداد ۶ رشته پرطرفدار را به جمع رشته‌های کارشناسی ارشد این مجموعه بیفزاید.

به گزارش نسل برهان، محمود پوریوسف، رئیس دانشگاه آزاد ارومیه بیان بیان داشت: با تلاش بسیار دست اندرکاران حوزه آموزش دانشگاه و تکمیل همه فرایند‌ها و توجه ویژه علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی و کمک‌های مدیرکل امور آموزشی و گسترش دانشگاه، واحد ارومیه توانست تعداد ۶ رشته پرطرفدار را به جمع رشته‌های کارشناسی ارشد این مجموعه بیفزاید.

پوریوسف مطرح کرد: تلاش بر این است با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در مجموعه واحد ارومیه بتوانیم مجوز رشته‌های بیشتری برای این واحد اخذ کنیم تا متقاضیان ادامه تحصیل در منطقه مجبور نباشند مسافت‌های طولانی را برای ادامه تحصیل در رشته‌های مورد علاقه متحمل شوند.
رئیس دانشگاه آزاد ارومیه تصریح کرد: با تکمیل مدارک لازم و تلاش مجموعه معاونت آموزشی همچنین از حذف ۱۳ رشته در مقطع دکتری تخصصی در سطح دانشگاه آزاد اسلامی استان ممانعت شد که این خود موفقیت بزرگی بود.

وی گفت: رشته‌های افزوده شده به مقطع کارشناسی ارشد واحد ارومیه را مدیریت دولتی (خط مشی گذارای)، میکروبیولوژی (میکروب‌های بیماری‌زا)، میکروبیولوژی (بیوسیستماتیک و بوم‌شناسی)، ژنتیک، مهندسی عمران سازه و مهندسی برق (سیستم‌های قدرت) معرفی کرد.

گفتنی است، با افزودن این رشته‌ها، تعداد رشته‌های دایر در واحد ارومیه به بیش از ۱۴۰ رشته افزایش یافت.

لینک کوتاه مطلب : http://nasleborhan.ir/?p=5194