همزمان با میلاد کریم اهل بیت؛
بیش از ۶۰۰ نفر از اهالی ارومیه میهمان گروه جهادی امام حسن(ع) بودند/ توزیع بیش از ۳۷ سبد کالا بین محرومان

سفره افطاری ساده مردمی همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت(ع) به همراه برپایی جشن ولادت با مشارکت نهادهای مردمی و افراد خیر و نیکوکار در منطقه حاشیه نشین ارومیه برگزار شد.

به گزارش نسل برهان، سفره افطاری ساده در حسینیه امام زمان (عج) در محله دین پرست که از مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار ارومیه محسوب می‌شود گسترده شد تا بیش از ۶۰۰ نفر از ساکنان محل در این شب‌های مبارک رمضان بر خوان برکت الهی بنشینند.

این مراسم به همت ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی با مشارکت دانشجویان و اساتید بسیجی و خیر دانشگاه های ارومیه در راستای محرومیت زدایی توسط گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) بطور گسترده برای چندمین بار اجرایی شد.

فاطمه محمدی مسئول گروه جهادی دانشجویی امام حسن مجتبی (ع) در حاشیه برپایی این سفره با برکت گفت: سفره های افطاری برگزار شده در مناطق حاشیه نشین ارومیه درمقابل ریخت و پاش‌های سفره‌های تجملاتی که در تالارها برپا می‌شود اجرایی میشود زیرا در این حرکت مردمی تاکید بر افطاری دادن به قشر آسیب پذیر و فقیرنشین شهر بود تا نهضت افطاری‌های ساده به دور از تجمل رونق گیرد.

مسئول گروه جهادی دانشجویی امام حسن مجتبی (ع) افزود: هر کسی بر طبق توانمندی خود در تهیه و تدارک این سفره ساده نقشی برعهده داشت و این حرکت بدون حضور هیچ نهاد و سازمان دولتی بر پایه عمل به دستورات مقام معظم رهبری برای برپایی افطاری‌های ساده انجام شد.

فاطمه محمدی تصریح کرد: جمعیت مردمی جهادی امام حسن مجتبی(ع)  نیز با توزیع بیش از ۳۷ سبد کالا در بین خانواده‌های محروم شناسایی شده و کودکان کار در ماه مبارک رمضان سعی دارد برای آبرومندان محروم جامعه قدمی بردارد تا رنگ فقر را در جامعه کمرنگ سازد و قدمی برای ساختن جامعه آرمانی زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) برداشته شده باشد.

رحیم عباس زاده مسئول ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار نسل برهان با ا اشاره به اعمال انجام شده در راستای محرومیت زدایی گفت:  آمار محرومیت‌‌ها در استان عدد بالایی است که به‌طور دقیق نمی‌توان اعلام کرد و این اقدام در مقابل نیازهای محرومان و نیازمندان بسیار ناچیز است و افتخار ما خدمت‌گذاری به این گروه از اقشار جامعه است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی تصریح کرد: لذا ما در این گونه حرکت های خیرانه دانشگاهی به دنبال گسترده شدن سفره های افطاری ساده با شعار حمایت از روزه داران نیازمندان و فرهنگ سازی در زمینه پرهیز از اسراف و زیاده‌روی در برخی افطاری‌ها هستیم .

رحیم عباس زاده تاکید داشت: به نمایش گذاشتن نیت بذل ، بخشش و گشاده دستی در ماه مهمانی خدا در قالب افطاری‌ دادن‌های ساده در مساجد ، محله ها و معابر عمومی از دیگر اهداف ما هستند

وی در ادامه گفت: یکی از کارهایی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، افطاری ساده است رهبر انقلاب خواستار باب شدن افطاری ساده در مساجد هستند افطاری ساده دادن باعث می‌شود تا قبح سنگین بودن مراسم افطاری شکسته شود و حضور و بانی افطاری شدن برای مردم راحت‌تر شود.

عباس زاده افزود: ضمن اینکه افطاری ساده دادن به صله رحم نیز کمک خواهد کرد این امر باعث می‌شود که خویشاوندان و همسایه ها به راحتی بتوانند یکدیگر را به افطاری دعوت کنند متاسفانه سنگین بودن هزینه‌های افطاری و میهمانی‌ها باعث کرنگ شدن این توصیه اسلام و اهل بیت(ع) شده است.

 

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه مطلب : http://nasleborhan.ir/?p=5027