در اقدامی عجیب؛
دانشگاه ارومیه آزمون عملی واحد درسی تربیت بدنی در روز‌های ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند

دانشگاه ارومیه در اقدامی عجیب اقدام به برگزاری آزمون عملی واحد درسی تربیت بدنی در روز‌های ماه مبارک رمضان کرده است.

به گزارش نسل برهان،  در حالی که کلیه سازمان ها، ادارات و مراکز علمی و پژوهشی تدابیری را برای کاهش فشار به روزه داران در ماه مبارک رمضان می‌اندیشند، دانشگاه ارومیه در اقدامی عجیب اقدام به برگزاری آزمون عملی واحد درسی تربیت بدنی در روز‌های ماه مبارک رمضان کرده است.

این اقدام که اعتراض دانشجویان روزه دار این دانشگاه را به همراه داشته، در حالی رخ می‌دهد که پیش از این دانشجویان این دانشگاه نسبت به این موضوع اعتراض کرده بودند.

پیگیری‌های خبرنگار نسل برهان حکایت از آن دارد که این اقدام، توسط آموزش و اساتید دانشکده مربوطه انجام شده است.

این در حالی است که آزمون پایان ترم تربیت بدنی شامل آیتم‌های فیزیکی نظیر دو، دراز و نشست، پرش و… است که طبیعتا دانشجویان روزه دار نمی‌توانند با گرسنگی و تشنگی روزه داری به طور معمول و مانند شرایط عادی از پس این آزمون‌ها برآیند.

چند تن از دانشجویان دانشگاه ارومیه دراین باره به خبرنگار نسل برهان گفتند: در ایام ماه مبارک رمضان کلاس‌های تربیت بدنی ما برگزار شده و مانند روال معمول خود شامل آیتم‌های فیزیکی دو میدانی و پرش و تنیس روی میز بوده است.

وقتی هم که ما علت این حجم پرفشار تمرین در ایام ماه مبارک رمضان را جویا شدیم، گفتند تصمیم این مدلی گرفته شده است و نمی‌توانیم در زمانی غیر از این زمان، آزمون را برگزار کنیم.

این دانشجو ادامه داد: این تدابیر باعث می‌شود که برخی از دختران دانشجو امروز را روزه نگیرند و کسانی هم که روزه هستند واقعا فشار زیادی را باید تحمل کنند.

گفتنی است بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور مانند سایر ادارات و ارگان‌های عمومی و خصوصی، تدابیری را برای کاهش فشار روزانه به روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان اندیشیده اند، ولی ظاهرا دانشگاه ارومیه از این موضوع جا مانده است. هنوز معلوم نیست واکنش وزارت علوم به این موضوع چیست.