نوری در گفتگو با نسل برهان؛
نتیجه معاهده FATF آشکار شدن اطلاعات محرمانه بانکی ایران است/ نمایندگان درایت به خرج دهند دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه گف

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه گفت: با توجه به سلب اعتماد از اروپا و کشورهای غربی در زمینه برجام از نمایندگان مجلس درخواست میکنیم برای یک بار هم شده در زمینه fatf درایت به خرج بدهند.

منصور نوری در گفتگو با خبرنگار سیاسی نسل برهان با اشاره به تجربه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران درباره برجام گفت: در برجام طرف ایرانی به تمام تعهداتش عمل کرد ولی از طرف آمریکا و اروپایی‌ها اقدام جدی چندانی صورت نگرفت و در آخر هم آمریکا از برجام خارج شد .
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه گفت: برجام تنها دستاوردی که داشت روشن شدن مجدد ماهیت آمریکا و غیر قابل اعتماد بودن او بود حال بماند که طرف اروپایی شرایط اعتماد سازی خود را باید مهیا کرده و قابلیت اعتماد کردن به خود را اثبات کند.

نوری تصریح کرد: یکی از سیاست هایی که همین کشورهای استعمار گر و سلطه گر، جهت اعمال سلطه و نفوذ و افزایش قدرت خود در سطح جهان انجام میدهند، تدوین برخی قوانین و قواعد خودساخته مثل FATF است که از طریق این قوانین و قواعد ،اجرای قوانین برای برخی کشور ها اجباری میشود که نتیجه این عمل هم باعث تقویت قدرت سلطه گران است .طبیعی است هر چه این کشورها در پایبندی و عمل به این قوانین ،مستحکم تر باشند ،توان سلطه و زور گویی سلطه گران هم بیشتر خواهد بود.

وی افزود: بلا تردید این کشور ها و بخصوص آمریکا که ثابت کرده نیتی به جز دشمنی و عناد با ایران ندارد، هدفشان از FATF ،ازبین بردن موانع روابط اقتصادی بین المللی ایران نیست بلکه با قبول کردن این قرارداد ، بر برخی اطلاعات محرمانه بانکی ایران اشراف خواهند یافت و در زمانی خاص از این اطلاعات استفاده خواهند کرد.

منصور نوری با اشاره به بی تدبیری نمایندگان مجلس در تصویب برجام گفت: با توجه به این مسئله که در تصویب برجام عده ای با عجله و بدون دقت نظر کافی، عمل کردند، نباید همین عمل تلخ را مجددا تجربه کنیم.

وی تاکید داشت: قرار داد FATF که چیزی به جز خود تحریمی نیست نتیجه ای بجز برملا کردن اطلاعات بانکی ایران برای کشور های استعماری و اشرافیت این کشور ها بر این اطلاعات و در نتیجه اعمال تحریم های مالی جدید به مراتب سنگین تر و جدی تر نخواهد داشت .
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: به هر حال ، در حال حاظر نمایندگان مجلس در چنان وضعیت حساس و آینده سازی قرار گرفته اند که حتی یک نظر و تصمیم اشتباه ،آینده این مملکت را تحت تاثیر قرار میدهد.

نوری در ادامه بیان کرد: با توجه به موانعی که این قرارداد میتواند در مسائل امنیتی و اقتصادی و شاید فرهنگی ایجاد کند و باعث ایجاد خسارتی بمراتب سنگین تر از برجام شود،باید تصمیمی اتخاذ شود که بجای خود تحریمی ،باعث ازبین رفتن تحریم شود.

وی در پایان گفت: نمایندگان باید از تصویب قراردادی که باعث خسارت محض و زیر سؤال رفتن عزت مردم بشود، جلو گیری کنند.

برچسب ها: , ,