در حمایت از قدس شریف؛
دانشجویان صنعتی ارومیه تجمع ضدصهیونیستی برگزار کردند

تجمع دانشگاهیان دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در اعتراض به اظهارات و اقدامات ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس، برگزار شد.

به گزارش نسل برهان، دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه دیروز در حمایت از قدس شریف در محوطه دانشگاه گرد هم جمع شدند و با سردادن شعارهای ضدآمریکایی و صهیونیستی انزجار خود را نسبت به سیا‌ست‌های خصمانه مستکبران نشان دادند.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین منصور امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: اکنون اسرائیل زیر پای ما است و کافی است که با فرمان و اشاره‌ای ما پای خود را بر روی زمین بکوبیم در آن صورت مانند جرقه‌ای کوچکی در چهارشنبه سوری منفجر شود و چیزی از آن باقی نمی ماند.

وی با اعتقاد بر اینکه صهیونیستها و آمریکایی‌ها کورسوی امیدی به برخی از احمق‌ها در منطقه دارند وگرنه خودشان نیز می‌دانند که نمی‌توانند ادامه پیدا کنند، تصریح کرد: رفتارهای مضحک ترامپ و استکبار جهانی به این علت است که خود را پایان یافته می بینند وگرنه آنقدر احمقانه رفتار نمی‌کردند.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه در بیانیه پایانی این تجمع اعلام کرد: اقدامات خلاف و تحریک آمیز آمریکا در پی انتقال سفارت خود به قدس شریف و نادیده گرفتن تاریخ و حقوق ملت فلسطین سخن و حرکت تازه ای نیست بلکه این کشور و کشورهای حامی رژیم کودک کش اسراییل سال هاست که چشم خود بر انسانیت و حقوق بشر بسته اند و ملت فلسطین را از حق مسلم خود محروم کرده اند.

در ادامه این بیانیه امده است: امروز که جبهه مقاومت به پیروزی‌های خیره‌کننده‌ای در برابر فرزند منحوس سلفی‌گری رسیده، زورگویان عالم درصددند با مشغول نمودن مسلمین به اختلافات داخلی، آنان را از آرمان آزادسازی قدس، این اولین قبله مسلمانان غافل سازند لذا در حال حاضر توجه به این امر ضروری است که نابودی اسرائیل، این غده سرطانی، مهم‌ترین آرمان و هدف امت اسلامی است.

در بخش پایانی بیانیه نیز بیان شد: امروز ما دانشجویان انقلابی دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان بخش کوچکی از جهان اسلام حمایت کامل خود را از ملت فلسطین اعلام می کنیم و به آمریکا و ایادی آن در منطقه می گوییم که تا آخرین قطره خون خود در راه آرمان بلند آزادی قدس تلاش می کنیم و لحظه ای از پای نمی نشینیم و از دولت محترم و وزارت امور خارجه میخواهیم که با هماهنگ کردن کشور های اسلامی و حاکمان جهان اسلام در مورد این مسئله اقدامی حقوقی در سطح بین المللی علیه اقدامات آمریکا و اسرائیل انجام دهند.

در پایان مراسم دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه با امصا نمودن طومار اعتراضی بر علیه اقدامات خصمانه آمریکا اعتراض خود را نشان دادند.