سفره هایی به رنگ سادگی و معنویت/یک افطاری ساده، پُر از مهربانی در جمع دانشجویی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت ماه رمضان هر شب سفره های افطاری ساده و پُر از معنویت به دور از هر گونه تجملات و چشم و هم چشمی که تنها صفا و صمیمت در این افطاری ها دیده می شود برگزار میکند.

به گزارش گروه فرهنگی  نسل برهان ، روزها سپری شدند و آرام آرام ماه رمضان سال ۱۳۹۷ هم از راه رسید, ماهی که حس و بوی خاصی دارد، ماهی که در آن به خدا نزدیکتریم, ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیلة‏القدر و پاکی و تعالی انسان, رمضان، ماه برکت، رحمت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات,رمضان ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن است.

امسال ماه مبارک رمضان با ایام سال تحصیلی دانشجویان همزمان شده و بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های ارومیه در ایام فرجه و امتحانات در محل تحصیل خود به روزه داری مشغول هستند.

اگرچه هر ساله تعدادی از دانشجویان ماه رمضان را مثل باقی ماه های سال دور از خانواده و در خوابگاه‌ها می گذرانند اما امسال به علت تقارن ایام این ماه مبارک با روزهای آخر سال تحصیلی، امتحانات و تحویل پروژه تعداد بیشتری از دانشجویان در این روزها دور از خانه و خانواده در فضای خوابگاه در کنار دوستان و همکلاسی‌هایشان در تکاپوی آماده کردن افطار و بیدار شدن برای سحر هستند.

مقام معظم رهبری چندین سال است که در بیانات خود به افطاری دادن ساده تأکید دارند ایشان با اشاره به این موضوع مهم فرمودند: یک سنت خوب هم امسال بیش از سالهای دیگر دیده شد، که خوب است مورد توجه قرار بگیرد و آن، افطاری دادن های ساده و بی پیرایه در مساجد و در خیابانها است.

بر این اساس، سنت حسنه «افطاری ساده» از آن سال جلوه پررنگتری به خود گرفته و آحاد مردم در نقاط مختلف کشور اقدام به دادن افطاری ساده میکنند که دانشگاه صنعتی ارومیه یکی از این موارد است.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه این افتخار را دارد که در ماه میهمانی خدا به ترویج افطاری ساده در خوابگاه دانشجویی پسرانه می پردازد.

افطاری روزه داران شامل: نان و پنیر، سبزی، خرما می باشد .

هر روز حدوداً ۵۰ الی ۱۰۰ نفر در افطاری ساده خوابگاه خلیلی شرکت میکنند و هرچه از روزهای ماه مبارک رمضان میگذرد تعداد این افراد افزایش می یابد.

همچنین هر شب یکی از مسئولین استانی و دانشگاهی را مهمان افطاری ساده خود میکنند که شب گذشته رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی و معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه مهمان جمع صمیمی دانشجویان خوابگاهی بودند.

 

 

انتهای پیام/