مصطفی زاده در گفتگو با نسل برهان:
برنامه اقتصادی دولت دوزادهم شکست خورده است/ نیازمند نسخه عملیاتی اضطراری برای گشایش اقتصادی هستیم

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: اقتصاد کنونی کشور ورای تئوری های شکست خورده دولتی ها ، نیازمند نسخه عملیاتی اضطراری برای گشایش اقتصادی در امور خرد و کلان است.

سینا مصطفی زاده مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با خبرنگار نسل برهان با اشاره به عملکرد اقتصای دولت دوازدهم گفت: با بررسی ظرفیت‌های موجود در داخل کشور این واقعیت روشن است که زیرساخت‌های اقتصادی کشور توانایی خوبی برای شکوفایی و توسعه در کوتاه مدت و بلند مدت را داراست، اما با وجود چنین ظرفیت‌های مطلوبی، شاخص‌های اساسیِ اقتصادی با معضلات عدیده‌ای روبروست که روند تولیدی و اقتصادی درون زا را با زاویه ۱۸۰ درجه از مسیر نتیجه بخش منحرف کرده است.
سینا مصطفی زاده تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت از ابتدا با رفتار‌های سلیقه‌ای و اتخاذ تصمیمات مقطعی و جزئی، کم کارآمدی خود را در اداره سیستم اقتصادی کشور را نشان دادند که نتیجه ملموس و مشهود آن کوچکی سبد خانوار‌ها و پس رفت وضع معیشتی مردم بوده و بدیهی است که در این آشفتگی اقتصادی کشور تاوان عدم برنامه ریزی مدیران را مردم می‌پردازند.
وی افزود: تعطیلی کارگاه‌های تولیدی خوش سابقه، انبار شدن تولیدات ملی، کاهش ظرفیت تولیدی مراکز صنعتی و ایستایی بازار مصرفی داخلی بیانگر رکودی است که دولت با تزریق سیاست‌های نه چندان متنی و بیشتر حاشیه‌ای موجب رشد آن می‌شود.
مصطفی زاده در ادامه بیان کرد: عدم اشرافیت و ارائه تحلیل کاربردی و واقع بینانه توسط مدیران عالی اقتصادی از شرایط حاکم بر کشور باعث ایجاد فضایی رکود زده و منفعل شده است که خود نیز رکودآفرین است.
فعال دانشجویی تاکید داشت: اقتصاد کنونی کشور ورای تئوری‌های شکست خورده دولتی‌ها، نیازمند نسخه عملیاتی اضطراری برای گشایش اقتصادی در امور خرد و کلان است که این امر با انجام تغییرات هدفمند در شالوده نظام اقتصادی و وضع قوانین تثبیت کننده بر روی مولفه‌های تاثیر گذار و پایش دقیق شاخص‌های تولید و صنعت امکان پذیر است که تا کنون دولت شهامتی از خود برای رغبت به این اقدامات نشان نداده است.
انتهای پیام/