گزارش؛
انتخابات شورای صنفی دانشگاه ارومیه برگزار شد

انتخابات شوراهای صنفی دانشجویی دانشگاه ارومیه از ساعت 8 صبح امروز بر اساس دستورالعمل و آیین نامه جدید شوراهای صنفی با حضور پر شور دانشجویان در سرتاسر دانشکده های دانشگاه ارومیه برگزار شد.

به گزارش نسل برهان، انتخابات شوراهای صنفی دانشجویی دانشگاه ارومیه از ساعت ۸ صبح امروز بر اساس دستورالعمل و آیین نامه جدید شوراهای صنفی با حضور پر شور دانشجویان در سرتاسر دانشکده های دانشگاه ارومیه برگزار شد.

با فرا رسیدن اردیبهشت ماه انتخابات های دانشجویی گوناگون در دانشگاه ها برگزار میشود ولی با بررسی های بیشتر به نتایجی دست می یابیم که انتخاباتی مانند انتخابات شورای صنفی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد چرا که شورای صنفی بستری برای تحقق یافتن مطالبات رفاهی و صنفی و آموزشی دانشجویان مهیا شده است.

امروز صبح از ساعت ۸ صبح در دانشگاه ارومیه نیز صندوق های رای در تمامی دانشکده ها با نظارت معاونت دانشجویی دانشگاه ارومیه ،در بین دانشجویان قرار گرفت تا بار دیگر دانشجویان دانشگاه ارومیه یک بار دیگر نمایندگان خود را در پیگیری مشکلات صنفی و رفاهی را انتخاب نمایند.

با توجه بر اساس قوانین انتخابات شورای صنفی دانشگاه ارومیه حداقل دانشجوی شرکت کننده در انتخابات امسال باید ۴۰۰۰ نفر باشد که  به حد نصاب نرسیدن تعداد رای دهنده از قبل در این دانشگاه متاسفانه بوده است.

ایوب فتح الهی دبیر شورای صنفی دانشگه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار نسل برهان با اشاره به علت حد نصاب نرسیدن انتخابات شورای صنفی گفت: به حد نصاب نرسیدن انتخابات علت های مختلفی دارد ولی یکی از اصلی ترین علت ها نبود شناخت کافی دانشجویان نسبت به شورای صنفی ست و علت این امر نیز دانشگاه می باشد.

فتح الهی افزود: چند سالی است در دانشگاه شورای صنفی نبوده است و دانشگاه اطلاع رسانی صحیح و خوبی هم در این مورد نداشته است و با چند روز اطلاع رسانی نمی شود گفت دانشجو نسبت به موضوع آگاهی پیدا کرد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه ارومیه با اشاره به میزان شرکت دانشجویان در انتخابات امسال گفت:امسال ۳۰ نامزد بعنوان کاندید در انتخابات شورای صنفی با گرایش های سیاسی مختلف و با تشکیل ائتلاف های مختلف شرکت کرده اند.

گفتنی است پایان هفته نتایج نهایی انتخابات شورای صنفی از جانب معاونت دانشجویی دانشگاه ارومیه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/