گزارش؛
تاریخ: ۳:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
مجمع جهادگران در آذربایجان غربی شروع به کار کرد

مجمع جهادگران آذربایجان غربی بعد از ظهر دیروز با حضور سرگروه های جهادی و مسئولین سازندگی سپاه شهدا، سازمان بسیج دانشجویی کشور و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی بطور رسمی شروع بکار کرد.

به گزارش نسل برهان، مجمع جهادگران آذربایجان غربی با حضور صادق مفرد مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی و مسئول توانمند سازی حرکت های جهادی سازمان بسیج سازندگی کشور وسرهنگ حیدریان مسئول محترم بسیج سازندگی سپاه شهدا برگزار شد.

یاسر باقری مسئول بسیج سازندگی بسیج دانشجویی آذربایجان در رابطه با جزئیات مجمع جهادگران گفت: مجمع جهادگران اعتلای گروه‌های سازندگی استان آذربایجان غربی امروز با حضور جهادگران، مسؤولان گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی و سازمان بسیج دانشجویی کشور در آمفی تئاتر دانشکده قاضی طباطبائی ارومیه برگزار شد.


حیدریان مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدا نیز در ادامه گفت: پیش از این گروه‌های جهادی به صورت پراکنده در مناطق محروم حاضر می‌شدند و به ارائه خدمات می‌پرداختند به صورتی که یک گروه جهادی برای ارائه خدمات، در طی یکسال در چند منطقه حاضر می‌شد و خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌داد.

حیدریان تصریح کرد: از این پس هر گروه جهادی مسؤولیت خدمات‌رسانی به یک منطقه محروم خاص را بر عهده دارد و بر همین اساس در یک بازه زمانی سه تا پنج سال در منطقه هدف حضور می‌یابد و به ارائه انواع خدمات می‌پردازد.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی من بعد به چه شیوه فعالبت خواهند کرد گفت: از این پس گروه‌های جهادی به صورت تخصصی با آمادگی کامل و هدفمند، با برنامه دقیق و به صورت کارآزموده در مباحث سازندگی، آسیب‌های اجتماعی جامعه، اقتصاد مقاومتی و کمک به بحران‌ها پای کار می‌آید.
باقری تاکید داشت: گروه‌های جهادی مذکور در حوادث غیرمترقبه و هر مشکلی که در بحث محرومیت‌زدایی و کمک به مردم‌یاری مطرح باشد با تغییرات اساسی وارد میدان خدمت‌رسانی می‌شوند.

باقری با اشاره به هدف والای مجمع گفت: فعال شدن جهادگران در دهستان تا برچیدن چهره محرومیت از روستا، راه‌اندازی مؤسسات خیریه، تعیین نقش اقشار و تقویت ارزش‌های انقلابی با جذب مردم هدف والای این طرح است.
صادق مفرد مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی در این مراسم با اساره به نقاط ضعف سیستم قبلی گفت: نداشتن ارتباط مستمر جهادگران با مجموعه هدف، سطح‌بندی نبودن گروه‌های جهادی، محدود شدن اردوهای جهادی در فصل تابستان، ضعف پشتیبانی از اردوهای جهادی، کمرنگ بودن نقش مردم در برنامه‌های اردوهای جهادی از جمله نقاط ضعف طرح فعلی است که این نقاط ضعف در طرح اعتلای سازندگی از بین می‌رود.


وی در پایان افزود: الان در جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم لذا ما در این جنگ سنگر داریم ولی لشکر نداریم لذا باید در تمام زمینه های تخصصی ورود کنیم.
در پایان مراسم انتخابات مربوط به مجمع انجام و مسئول تمام کارگروه ها تعیین شد همچنین بعد از ظهر همان روز نشست صمیمی با جهادگران دانشجویی استان با حضور نماینده آستان قدس رضوی آذربایجان غربی برگزار شد.

انتهای پیام/