بیانیه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و بسیج اساتید در رابطه با اقدام اخیر آمریکا درباره برجام؛
آمریکا در مواجهه با ملت ایران هیچ غلطی نمی¬تواند بکند

آمریکا در مواجهه با ملت ایران هیچ غلطی نمی­تواند بکند و در اظهاراتشان در باره ایران غلط زیادی می­کنند.

به گزارش نسل برهان، بیانیه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و بسیج اساتید در رابطه با اقدام اخیر آمریکا درباره برجام صادر شد.

 

بسمه تعالی

الذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا

در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه گشایش درهای رحمت و آمرزش و صیقل روح و جان بر سر خوان الهی است، وعده خداوند متعال بار دیگر برای مجاهدان راهش به جهت هدایت آنان به طریق درست تحقق یافت. در حالیکه رهبری فرزانه انقلاب به تبعیت از این آیه شریفه با تشخیص راه صحیح بیان فرمودند که به مذاکرات هسته ای با گروه ۱+۵ خوش بین نیستند،  مسئولین دولتی با توهم خوش بینی و ناکارآمدی در سیاست خارجی نه تنها زیر بار یک مسیر ناصواب امضائ قرارداد برجام نافرجام رفتند بلکه کشور و ملت بزرگوار را در توهم ایجاد باغ سیب و گلابی و طلوع آفتاب تابان برجام سرگرم نمودند.

باید رییس جمهور محترم و تیم مذاکره کننده مان امروز بدانند که این یک شخص نامتعادل بنام ترامپ نیست که نقض عهد کرده و رفتار غیر دیپلماتیک انجام میدهد، بلکه مسبب اصلی خروج از برجام همان مسئولین آمریکایی سابق هستند که با آنها مذاکرات بی نتیجه ای طی دو سال انجام داده شد. متن توافق برجام و بند ب قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل این فرصت را در اختیار رییس جمهور کنونی آمریکا قرار داد تا در نهایت گستاخی انجام مذاکره همه جانبه در موضوعات هسته ای و موشکی و نفوذ منطقه ای ایران با شخص خودش را مطرح نماید.

این سیاست همیشگی استعماری آمریکاست که تا هرکجا که اجازه پیدا کند خنجر را در سینه فرو میبرد و متاسفانه مسئولین دولت محترم امروز باید بیش از گذشته از چنین سیاست کثیف غرب درس عبرت گرفته و از توهم غربزدگی خارج بشوند. پاسخ ملت بزرگوار ایران اسلامی همان است که حضرت امام (رحمت الله) و مقام معظم رهبری (مد ذله العالی) فرمودند که آمریکا در مواجهه با ملت ایران هیچ غلطی نمی­تواند بکند و در اظهاراتشان در باره ایران غلط زیادی می­کنند.

ما دانشگاهیان بطور جدی تصریح می­کنیم که تاکنون سیاست خارجی دولت در رفتن به زیر بار توافق نابجای برجام بواسطه عدم شناخت کافی از طرف مقابل با شکست مواجه بوده است و بجز پر شدن جیب شرکتهای غربی منافع جمهوری اسلامی تامین نشده است. لذا جهت ادامه صحیح راه و آسیب کمتر ناشی از برهم خوردن توافق برجام، دانشگاهیان انقلابی متواضعانه و دلسوزانه چند توصیه خدمت ملت شریف و دولت محترم عرض می­نماید:

۱- با توجه به اینکه ملت شریف ایران بدعهدی های متعددی را در طول ۴۰ سال تاریخ انقلاب  از طرف غرب تجربه کرده است، توصیه می­شود انسجام ملی و وحدت مردم بیش از پیش حفظ شود و عزم ملی در پاسداری از حریم جمهوری اسلامی در همه صحنه ها به نمایش گذاشته شود.

۲- دولت محترم ضمن حفظ بیشتر اتحاد و احترام خود با مردم و رهبر بزرگوار انقلاب گوش به خواسته های ملت انقلابی و رهنمودهای مقام معظم رهبری داده و ضمن عذرخواهی از محضر ملت در عدم توفیق در توافق برجام، در سیاست خارجی خود بطور جدی تجدید نظر نماید.

۳- به دولت محترم توصیه می­نماییم تجربه تلخ الزام مذاکره از موضع ضعف با غرب را بار دیگر تکرار نکنند و به امید واهی تامین منافع برجام از طریق اروپاییها که نبض حیاط اقتصادی شان در دست آمریکا میزند، دل نبندند که هدف آنها کشاندن ایران به پای میز مذاکرات موشکی و گرفتن امتیاز بیشتر است.

۴- به دولت محترم متذکر می­شویم که در موقعیت کنونی حداقل اقدام متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام، خروج جمهوری اسلامی از معاهده NPT و کاهش سطح دسترسی بازرسان آژانس انرژی اتمی از تاسیسات هسته ای کشورمان می­باشد تا اقتدار انقلاب و عزت آن یکبار دیگر در جهان به نمایش گذاشته شود.

والسلام علیکم

 

انتهای پیام/