الهوردی زاده در گفتگو با نسل برهان:
دانشگاه ارومیه در شمالغرب کشور رتبه نخست در اسکان دانشجویان را دارد/ هر روز برای ما هفته خوابگاه است

رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه ارومیه گفت: دانشجویان دانشگاه ارومیه در حال حاضر با اسکان دادن 5500 نفر دانشجو در خوابگاه های دولتی و غیر دولتی در شمالغرب کشور بی بدیل است.

ولی الهوردی زاده، رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگار نسل برهان با اشاره به نحوه ساماندهی دانشجویان در خوابگاه های دولتی و غیر دولتی زیر نظر دانشگاه ارومیه گفت: دانشگاه ارومیه دارای ۴۲ دستگاه خوابگا را دارا می باشد که در این تعداد دستگاه ۵۵۰۰ نفر دانشجو در حال حاضر سکونت دارند.

الهوردی زاده با اشاره به تقسیم بندی آماری دانشجویان در خوابگاه ها گفت: از ۵۵۰۰نفر دانشجو حدود ۲۵۰۰ نفر دانشجوی دختر و حدود ۳۰۰۰ نفر در خوابگاه دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی شده انذ.

وی افزود: این تعداد پذیرش دانشجو اسکان دادن  انها  در کل شمالغرب کشور نظیر ندارد چرا که کلیه امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهیم  در سطح بالا و بنوعی در چند سال اخیر برای سایر استان ها نیز الگو واقع شده ایم.

رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه ارومیه با اشاره به نحوه خدمات دهی  به دانشجویان توسط سیستم جدید دانشگاه گفت: در طبقه بندی جدید دانشگاه ارومیه بدین گونه است که دانشجویان هم ورودی و هم مقطع در یک رده تقسیم بندی شده اند لذا از روزی که این تقسیم بندی صورت گرفته، هیچ مشکلی در سطح خوابگاه نداشتیم.

وی با اشاره به اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی تصریح کرد: بیش از نصف دانشجویان خوابگاهی دانشگاه ارومیه را داانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل داده است لذا از روز اول سعی ما بر این بود به این دسته از دانشجویان عزیز چه از لحاظ کیفی و یا کمیف خدمات خوابگاهی را در عالی ترین سطح ارائه دهیم.

الهوردی زاده با اشاره به مشکلات اداره امور خوابگاه ها خاطر نشان کرد: مهمترین مشکل دانشگاه ارومیه در زمینه خوابگاهی، کمبود خوابگاه می باشد، به گونه ای که ما ناچار می شویم خارج از دانشگاه با یک سری از ساختمان هایی که هیچ زمینه و بستری برای خوابگاه بودن ندارند مکاتبه کنیم و بعد از افزایش دادن سطح کیفی وکمی انها دانشجویان را به ناچار در آن دسته از خوابگاه های داخل شهر اسکان  می دهیم.

رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه ارومیه با اشاره به فرق خوابگاه های دولتی و غیر دولتی افزود: خوابگاه های غیر دولتی از نظر مالکیت،مدیریت،سرپرست،تجهیزات، ساختمان و…بر عهده بخش خصوصی است و دانشگاه ارومیه فقط در نقش ناظر قرار دارد ولی خوابگاه های دولتی صفر تا صد بر عهده خود دانشگاه ارومیه می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: ما همیشه سعی کرده ایم پخته ترینف جامع ترین قرار دادها را با بخش خصوصی ببندیم به گونه ای که در سال های گذشته برای سایر دانشگاه الگو واقع شدیم.

الهوردی زاده با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ گفت:امسال بر خلاف سایر سالها کارهای اساسی صورت پذیرفت به گونه ای که از ساخت خوابگاه توسط خیرین تا تعمیرات اساسی و زیر ساختی و تجهیزاتی خوابگاه های قدیمی و فرسوده مثل چهار دستگاه، بلوک دو خوابگاه دخترانه بنت الهدی ومقدم و غیره از جمله اقداماتی بود که امسال با هزینه میلیاردی تحقق یافت.

این مقام دانشگاهی افزود:در حوزه نرم افزاری هم توانستیم نرم افزاری را خریداری و تمام اموران خوابگاه های دولتی و غیردولتی را که در گذشته به روش سنتی و وقت گیر را در زمینه دانشجویان به خوابگاه ، پرداخت هزینه و غیره را تسهیل نماییم.

ولی الهوردی زاده با اشاره به مهمترین فعالیت مجموعه امور خوابگاهی در سالتحصیلی ۹۶-۹۷ گفت: تمام تلاش ما امسال بر این اساس بود که تمام خوابگاه های غیر دولتی فرسوده و دور از دانشگاه را حذف و در عوض خوابگاه های با کیفیت را به جرگه خوابگاه های دانشگاه ارومیه اضافه نمودیم.

وی تاکید داشت: در مساله گزینش ساختمان های با کیفیت شهری برای دانشجویان خوابگاهی دانشگاه ارومیه گاها حتی سازمان ها و نهاد های دولتی اعتراض می کردند که چرا ساختمان های با کیفیت بالا را برای دانشجویان دولتی انتخاب میکنید و برای دانشجویان غیر دولتی این اجازه را نمی دهید و از این دسته از حرف ها، لذا ما با قدرت تمام از آنجاییکه مجموعه امور خوابگاهی دانشجو محور است ایستادیم تا رفاه حداکثری را برای دانشجویان سراسری مهیا کنیم.

رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه ارومیه با اشاره به نحوه برخورد مجموعه امور خوابگاهی با توجه به انبوه کاری با دانشجویان افزود:علی رغم مقایسه تعداد مراجعات دانشجویان نسبت به سایر معاونت ها، همکاران و عزیزان ما همیشه اصل احترام به دانشجو و حفظ شان دانشجو را رعایت نموده این نکته مهم ار بر خود یک اصل اعتقادی می دانیم.

الهوردی زاده درباره برنامه فرهنگی اداره خوابگاه ها بمناسبت فرارسیدن هفته خوابگاه ها گفت: یک به یک روز ها برای ما، در حکم هفته خوابگاه ها است لذا از رسیدگی همه جانبه به مشکلات خوابگاهی دانشجویان و بلند کردن مشکلات در سطج شهر و کمک خواستن از مسئولین شهری علی الخصوص خیرین محترم استان دریغ نمیکنیم و نخواهیم کرد.