گزارش؛
مراسم روز جوان در دانشگاه های ارومیه

امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و دانشگاه صنعتی ارومیه تحت عنوان روز جوان مراسمی با حضور استاد برجسته کشوری و دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار گردید.


به گزارش نسل برهان، امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و دانشگاه صنعتی ارومیه با عنوان روز جوان مراسمی با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار گردید.

استاد برجسته کشوری حجت الاسلام ماهری قمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: جوانی برهه‌ای از زندگی است که با کلیدواژه عجین شده و آن فرصت است.

وی به حدیثی از مولا علی علیه‌السلام که فرمودند: ” کسی که فرصت‌ها را ضایع کند غم و اندوه او را فرامی‌گیرد.” اشاره کرد و افزود: جوان به‌واسطه قرار گرفتن در مقطعی از زندگی که سرشار از فرصت‌هاست می‌تواند به معنای واقعی کلمه نماد و تجسمی از فردی باشد که فرصت‌ها را برای خود ایجاد و کسب کرده است.

استاد برجسته کشوری در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه جوانی رامهمترین فصل زندگی انسان دانستند و گفتند:جوانی زمانی است که حداکثر پویایی ونشاط وانگیزه در فرد وجود دارد وجا دارد با شناخت، علم وایمان همراه باشد تا سعادت دنیوی واخروی را در پی داشته باشد.

وی همچنین افزود : دوره جوانی ، سرآغاز تحول در انسان است و داشتن آینده ای سالم و رسیدن به موفقیت مستلزم تلاش در دوران جوانی و آینده نگری است و بزرگترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است که مهمترین بخش آن را می توان در نسل جوان یافت.

 

در ادامه مراسم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی و آزاد واحد ارومیه برگزار شد برنامه‌های متنوعی ازجمله استندآپ کمدی، تئاتر، تواشیح و مسابقه نیز اجرا شد.

انتهای پیام/