سرپرست دانشگاه آزاد آذربایجان غربی؛
تاریخ: ۷:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
دانشگاه‌ها با تولید علم نقش تاثیرگذاری در تحقق شعار سال دارند

سرپرست دانشگاه آزاد آذربایجان غربی گفت: دانشگاه‌ها با تولید علم، با توجه به نیاز روز جامعه و بخصوص تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص می‌توانند نقش و تاثیرگذار در تحقق شعار سال و عمل به منویات رهبری داشته باشند.

 

محمود پوریوسف در گفت و گو با  نسل برهان  ، با توجه به وظایف سنگین دانشگاه‌ها به عنوان یکی از ارکان توسعه و پیشرفت کشور، بیان داشت: در همین زمینه نیز با دانشجویان متخصص و متعهد که آیندسازان کشورمان هستند همچنین با ارتقای سطح کمی، کیفی و استفاده از تجربیات گذشته می‌خواهیم وظیفه خود را در راه تعالی و پیشرفت ایران اسلامی گام‌های موثری برداریم.

پوریوسف مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی ظرفیت‌های زیادی دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای شکوفایی کشور و منطقه نهایت استفاده را داشته باشیم و تمام توان خود در راستای دست یابی به شعار سال را به کار گیریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نقش دانشگاه‌ها در تحقق شعار سال را بسیار کلیدی توصیف کرد و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با تشکیل کار تحقیقاتی و پژوهشی در تولید محصولات ایرانی و همچنین ارتقای کیفیت کالا‌ها نقش موثر داشته باشند، به شرطی که دستگاه‌های دولتی و صنایع به این مراکز اعتماد کنند.

پوریوسف افزود: طبیعتا مسائلی که در مورد کالا‌های داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد، کیفیت و دوم وجود کالای ایرانی در داخل بازار است، چرا که اگر کالایی در بازار وجود نداشته باشد و یا کیفیت کالای موجود پایین باشد، مردم ناخودآگاه به مصرف کالای خارجی تمایل پیدا می‌کنند؛ بنابراین دانشگاه‌ها می‌توانند در ارتقای کیفیت و همچنین تولید کالای داخلی نقش موثری ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی و صنایع برای تامین کالا‌های مورد نیاز خود به دانشگاه‌ها اعتماد کنند، خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی این توانایی و پتانسیل را دارند که با انجام کار تحقیقاتی و پژوهشی به رفع نیاز دستگاه‌ها و صنایع در زمینه تولید محصولات جدید و ارتقای کیفیت کمک کنند، چرا که شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و نوآوری نیز با همین هدف شکل گرفته‌اند، اما لازمه موفقیت در این زمینه نیازمند اعتبار دستگاه‌های دولتی و صنایع برای کار تحقیقاتی دانشگاه‌ها است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به منظور نقش‌آفرینی در تولید محصولات جدید برای تاثیرگذاری در رفع چالش‌های جامعه،در واقع اگر دانشجویان در دوران تحصیل خود با کیفیت بالایی آموزش ببینند، بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مشکلات جامعه به طور کارآمدتری ظهور کنند؛ بنابراین دانشگاه‌ها نقش بسیار کلیدی در تحقق شعار سال دارند.

پوریوسف گفت: حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید کننده ایرانی و حمایت از اقتصاد ایرانی است و از این منظر و به فرموده مقام معظم رهبری همه آحاد جامعه از مسئولان گرفته تا مردم عادی مخاطب اصلی این پیام هستیم لذا به همه واحدهای دانشگاهی استان نیز توصیه اکید به حمایت از کالای ایرانی در سال جدید دارم.

انتهای پیام//