گزارش ؛
سلبریتی ها در سواحل آنتالیا، دانشجویان جهادی در مناطق محروم

امسال نیز همانند سال های دیگر دانشجویان جهادگر دانشگاه های استان آذربایجان غربی در قالب گروه های جهادی با مدیریت ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام شدند.

به گزارش نسل برهان، امسال نیز همانند سال های دیگر دانشجویان جهادگر دانشگاه های استان آذربایجان غربی در قالب گروه های جهادی با مدیریت ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام شدند.

اردوهای جهادی نوروز سال ۱۳۹۷ ابتدا با اعزام گروهی متشکل از دانشجویان و اساتید دام پزشکی دانشگاه ارومیه همراه شد که به روستا‌های مرزی سلماس اعزام شدند و در ۱۰ روستا به فعالیت‌های دام پزشکی پرداختند و در این دوره بالغ بر ۱۰۰۰ دام سبک و سنگین  با ارائه خدمات مشاوره، ویزیت ، تجویز دارو، جراحی، به صورت رایگان یه اهالی روستا های مناطق مرزی این شهرستان انجام شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان در رابطه با اعزام این گروه جهادی گفت: این تیم دامپزشکی هرساله با ارائه خدمات درمانی و توزیع داروهای رایگان و آموزش اقدام های پیشگیرانه عازم مناطق محروم استان آذربایجان غربی می شود.

همزمان با شروع اردوی جهادی دانشجویان دام پزشکی در ۶ شهرستان ارومیه، چالدران، نقده، اشنویه، میاندوآب و سلماس و در عرصه‌های عمرانی، محرومیت زدایی، دامپزشکی، فرهنگی و آموزشی در قالب ساخت و مرمت خانه‌های محرومین، آبرسانی روستایی، تکمیل درمانگاه خیریه، انجام شد.

مسئول سازندگی اردو‌های جهادی مطرح کرد: گروه‌های جهای استان آذربایجان غربی از  ۱۳ گروه تشکیل شده است که در ۶ شهرستان خدمات که ذکر شد ارائه داده می‌شود و همچنین گروه  ۳۰ نفر از دانشجویان برای اعزام  به کرمانشاه  برای کار‌های عمرانی اعزام می‌شوند.

وی  با اشاره به فعالیت فرهنگی گروه‌های جهادی گفت: در بحث امورات دینی و خانواده محوری و سبک زندگی با همکاری روحانیان انجام می‌پذیر و توافقی که با استان قدس داشته ایم موافقت کردند در اعزام روحانیان در مناطق محرم با ما همکاری داشته باشند، البته در سال‌های قبل هم روحانیان ما را در این اردو‌های جهادی همیاری می‌کردند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها: