معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در افتتاحیه راهیان نور؛
راهیان نور رایحه ایثار و شهادت را در کشور عطر آگین نموده است

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در افتتاحیه راهیان نور گفت: اکنون با همت تلاشگران و دست اندرکاران سپاهی و بسیحی ،کاروانهای راهیان نور این نورافشان و رایحه ایثار و شهادت در جایجای کشور عزیزمان منتشر شده و جای جای این سرزمین عطرآگین شده است .

به گزارش نسل برهان، عبدالناصر نظريانی در آیین افتتاحیه اردوی راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب کشور که امروز در دانشگاه ارومیه برگزار شد گفت: آنانکه بدون کمترین چشم داشتی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با سرمایه هستی و وجود خود از آب و خاکمان دفاع کردند ، شهیدان بزرگواری که برای حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز، لحظه ای تردید به خود راه ندادند و برای صیانت از کشورمان ، به زبان و قوم و شهر و استان خود فکر نکردند ، تنها ایران را خواستند و این رمز پیروزی های بزرگی شد .

وی افزود: در یک سوی این جنگ، ارتش تا دندان مسلح ، با حمایت همه استعمارگران  و در سوی دیگر کشوری با یک خدا و با یک امام و یک ملت تحریم و اراده ای آهنین برای دفع دشمن، این دفاع جانانه از همان روزهای نخست جنگ همه معادلات را به هم ریخت و پس از ۸ سال مقاومت به بار نشست و وجبی از خاک پاک کشور در چنگ اشغالگران باقی نماند لذا درود و رحمت خدا بر همه شهیدان ، جانبازان ، ایثارگران و امام شهیدان و یادشان به خیر و نیکی باد.

 نظريانی در ادامه تصریح کرد: اکنون پس از گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و بیش از ۳۷ سال از جنگ تحمیلی بر همه ماست که به ابعاد گوناگون سال دفاع مقدس توجه داشته باشیم و غبار فراموشی را از چهره آن دور بداریم.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه افزود: این سرمایه عظیم فرهنگی که با خون بیش از ۳۰۰هزار شهید خونین بدست آمده خود دانشگاهی است جامع و حفظ پیوند بین نسل ها، تنها تنها در این دانشگاه امکان پذیر است.

نظريانی تاکید داشت: تشکیل کاروانهای راهیان نور ، که با تاکید همواره مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ ، توسعه ، ارتقاء آن صورت می گیرد، راهی برای ایجاد این پیوستگی برای پایدار ماندن خط شرح شهادت و ایثار و تزریق روح جوانمردی و گذشت و دلاوری در جامعه و در میان نسل های جوانتر است.

وی در پایان گفت: امروز در برابر چهره های مصمم و نورانی عزیزانی هستیم که آماده شده اند و اراده کرده اند تا وجود خود را به نسیم و رایحه حیات بخش نوری بسپارند که از خوزستان وزیدن گرفته و تا آذربایجان امتداد پیدا کرده است و اکنون با همت تلاشگران و دست اندرکاران سپاهی و بسیحی ،کاروانهای راهیان نور این نورافشان و رایحه ایثار و شهادت در جایجای کشور عزیزمان منتشر شده و جای جای این سرزمین عطرآگین شده است لذا از کلیه دست اندر کاران ستاد راهیان نور استان قدر دانی بعمل می اورم.

انتهای پیام/