عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه؛
عدم آشنایی با فرهنگ و بهداشت دامداری مشکل اصلی روستاییان بود

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: در طول این چهار روز حضور در این مناطق واقعا به عین ما مشاهده می کنیم که تنها دلیل وجود بیماری در این مناطق فقط ناشی از عدم آشنایی روستاییان با فرهنگ و بهداشت دامداری می باشد.

وحید نجار نژاد در گفت و گو با نسل برهان با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم از امکانات گفت: اردوهاي جهادي امتداد راه شهيدان است، شهيدان در عرصه جهاد جان خود را فداي اسلام و ارزش هاي متعالي کردند و نشان دادند که ارزش هاي اسلام برايشان از همه چيز بالاتر است وحرکت فداکارانه دانشجويان امروز خدمت به محرومين است.

وی افزود: امروز نبرد فرهنگي و تلاش در عرصه سازندگي است، اردوهاي جهادي فقط خدمت رساني به محرومين نيست بلکه دعاي خير محرومين که شامل حال دانشجويان خواهد بود و فرصت تفکر ناب در محيط روستايي تعالي بخش روحيه جهادگران است.

نجار نژاد تاکید داشت: امروزه اردوها زمينه مناسبي است تا بتوان مناطق محروم و دور افتاده اي که از چشم دور بوده اند به چشم بيايند و نگاهي ويژه به آنها بشود.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه با اشاره به فقر فرهنگی موجود در روستاهای محروم از امکانات گفت: در طول این چهار روز حضور در این مناطق واقعا به عین ما مشاهده می کنیم که تنها دلیل وجود بیماری در این مناطق فقط ناشی از عدم آشنایی روستاییان با فرهنگ و بهداشت دامداری می باشد.

وی در ادامه گفت: به حمدالله در طول این اردو و بعد از بازدید از روستاهای مرزی مختلف توانستیم کمک های بزرگی به مردم عزیز ایران کرده باشیم و امیدواریم این اردوهای جهادی به مرور زمان افزایش یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://nasleborhan.ir/?p=4341