مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی؛
بیش از ۱۵۰۰ دانشجو به راهیان نور جنوب کشور اعزام خواهد شد

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: در اسفند ماه سال جاری بیش از 1500 دانشجوی خواهر و برادر به صورت مجزا در قالب 27 دستگاه اتوبوس به سفرهای راهیان نورجنوب کشور اعزام خواهند شد.

به گزارش نسل برهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی از آذربایجان غربی، رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجوی با اشاره به اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنوب کشور حماسه ای فرهنگی است، گفت: اردوی راهیان نور امسال مثل سال های پیش گامی بسیار بلند در زمینه القای حماسه آفرینی های رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس است و امروز دانشجویان ما به همراهی رزمندگان اسلام میخواهند حماسه ساز جبهه فرهنگی دیگری باشند.

وی در ادامه افزود: اردوهای راهیان نور همه ساله در اسفندماه با هدف ایجاد روحیه خودباوری، آشنایی با فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت، تبیین زوایای مختلف و پنهان جنگ تحمیلی و آشنایی با واقعیت ها و دستاوردهای دوران دفاع مقدس برگزار می شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به اعزام ۱۵۰۰ دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار کرد: در اسفند ماه سال جاری بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی خواهر و برادر به صورت مجزا در قالب ۲۷ دستگاه اتوبوس به سفرهای راهیان نورجنوب کشور اعزام خواهند شد. 

عباس زاده بیان کرد:  این اردوها در سه نوبت در روزهای پازدهم، هجدهم و بیستم یکم اسفند ماه که دو اعزام اول خواهران و اعزام آخر برادران است هر کدام از گروه ها اعم از خواهر و برادر به مدت پنج روز در مناطق حضور خواهند یافت.

وی در خصوص یادمان های مورد بازدید در اردوی راهیان نور عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته یادمانهای دو کوهه، فتح المبین، شوش، معراج، شرکت رد رزمایش شبانه، اروند، نهرخین، شلمچه، هویزه، کرخه ، سددز، و در نهایت یادمان شهدای اندیمشک بازدید بعمل خواهد آمد. 

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی در پایان با اشاره به ترویج فرهنگ ناب دفاع مقدس به عموم ملت بخصوص دانشجویان فخیم این مرزو بوم اظهار کرد: تجربه ثابت کرده سفرهای معنوی به مناطق عملیاتی در قالب اردوی راهیان نور، بهترین روش برای ترویج فرهنگ ناب دفاع مقدس است براین اساس برنامه ریزی گسترده ای انجام شده تا بتوانیم در انتقال اندیشه ها و تبیین موضوعات مربوط به انقلاب و دفاع مقدس به دانشجویان موفق باشیم.

انتهای پیام/