گزارش؛
تحصن دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه

دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه امروز مقابل دفتر ریاست دانشگاه ارومیه بدلیل اعتراض به مسائل صنفی و آموزشی و اعتراض به پولی کردن دانشگاه تحصن نمودند.

به گزارش نسل برهان، دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه امروز مقابل دفتر ریاست دانشگاه ارومیه بدلیل اعتراض به مسائل صنفی و آموزشی و به پولی کردن دانشگاه تحصن نمودند.

به گفته این دانشجویان سیاست‌گذاری‌هایی در دانشگاه‌های دولتی صورت می‌گیرد که دانشگاه‌ها در حال پولی شدن و تبدیل شدن به بنگاه‌های اقتصادی هستند که این امر در همه حوزه‌ها مشهود است».

چند وقتی است که وزارت علوم برای جبران معضل کسری بودجه دانشگاه ها و تأمین مالی آن‌ها، به اتخاذ سیاست خصوصی سازی دانشگاه ها به عنوان ساده‌ترین راه حل روی آورده و با تمام قوا در تحقق این برنامه تلاش می‌کند.

طرح شعار آمورش عالی برای همه در راستای تقویت و توسعه دانشگاه آزاد و پیشنهاد حذف واژه غیرانتفاعی در راستای حمایت از دانشگاه‌های خصوصی، شاهدی بر این مدعی است.

همچنین کاهش ظرفیت موسسات و دانشگاه های دولتی  به بهانه کیفیت‌بخشی، دیگر سیاست این روزهای وزارت علوم است.

لازم به ذکر است پیش از این دانشجویان دانشگاههای صنعتی اصفهان، صنعتی ارومیه و تربیت مدرس نیز در اعتراض به پولی شدن دانشگاهها دست به تجمع و اعتراض زده بودند.

آمار رسمی سازمان سنجش در سال‌ ۱۳۹۴  نشان می دهد بیش از ۸۷ درصد دانشجویان باید در دانشگاه‌های پولی درس بخوانند.

 

انتهای پیام/