مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛
حکومت بر پایه ی مردم و اسلام مهمترین پیام انقلاب اسلامی بود

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: مهمترین پیام ملت ایران از انقلاب اسلامی رساندن صدای اسلام و حکومت بر پایه ی مردم و اسلام که همان جمهوری اسلامی است  به جهان بود .

عرفان سعادت در گفت وگو با گروه سیاسی نسل برهان، با اشاره به پیام اصلی مردم ایران در انقلاب اسلامی ۵۷ گفت:  مهمترین پیام ملت ایران از انقلاب اسلامی رساندن صدای اسلام و حکومت بر پایه ی مردم و اسلام که همان جمهوری اسلامی است  به جهان بود .

وی افزود: از زمان پیامبر اکرم و ائمه تا به امروز هر گاه ظالمی در برابر اسلام ایستاده از بین رفته است در انقلاب نیز همین امر اتفاق افتاد .

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با اشاره به عوامل موثر در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد:  اولین عامل خواست قلبی مردم ایران برای برقراری حکومت اسلامی بود و عامل دوم نیز رهبری حکیمانه و مدبرانه  امام خمینی ره بود .

سعادت درباره نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: .مردم هر کشور اصلی ترین نقش را در تعیین  نوع حکومت آن کشور دارد .مردم ایران نیز پس گذشت چن سال از مشکلات عدیده از جمله بی عدالتی .فساد .تبعیض و …. در حکومت پهلوی با اعتماد به رهبری خمینی کبیر انقلاب اسلامی را رقم زدند .

وی درباره نقش رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هر انقلابی اگر رهبری قوی و حکیمانه ای نداشته باشد بعد از پیروزی قطعا دچار انحراف از مسیر اصلی و البته سوار شدن برخی جریانها بر موج انقلاب میشود .همچون انقلاب های اسلامی در مصر و لیبی اما در کشور ایران فردی همچون امام ره با استعانت از خداوند متعال انقلاب اسلامی را به سرانجام رساند .

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در پایان درباره حضور جوانان و دانشگاهیان  در صحنه اصلی انقلاب گفت: قشر جوان و دانشگاهی از اصلی ترین پایه های هر حکومتی است و حضور گسترده آنان نشانگر  وجود منطق فکر و تدبر در انجام‌ این کار است قشر جوان با مقایسه زمان شاه و انقلاب و بازگو‌ کردن انقلاب  به نسل آینده باعث انتقال انقلاب به آیندگان می شود.

انتهای پیام/