گزارش؛
جلسه هماهنگی راهیان نور بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی برگزار شد

جلسه هماهنگی راهیان نور بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی با حضور سرهنگ وحیدی معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا استان و دکتر حب نقی ریاست دانشگاه ارومیه ، رئیس قرارگاه علم الهدی و سرهنگ چراغی معاونت اردوی سپاه شهدا و همچنین رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی استان و دبیر قرارگاه علم الهدی و دیگر روسای دانشگاههای ارومیه بعد از ظهر دیروز در اتاق جلسات پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی نسل برهان، جلسه هماهنگی راهیان نور بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی با حضور سرهنگ وحیدی معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا استان و دکتر حب نقی ریاست دانشگاه ارومیه ، رئیس قرارگاه علم الهدی و سرهنگ چراغی معاونت اردوی سپاه شهدا و همچنین رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی استان و دبیر قرارگاه علم الهدی و دیگر روسای دانشگاههای ارومیه بعد از ظهر دیروز در اتاق جلسات پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه و رئیس قرارگاه علم الهدی (راهیان نور) ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به مسئولیتی که در قبال فضیلت نگه داشتن راه و نام شهدا داریم، گفت: برنامه ای که هر سال تحت عنوان راهیان نور تدارک دیده میشود و دانشجویان با رفعت و علاقه از آن استقبال میکنند با ارزش و ستودنیست. کسی که یاد شهدا در دلش زنده‌ می‌شود درمی‌یابد که باید راه شهدا را ادامه داد و وظیفه‌اش را در مقابل این امانت عظیمی که با خون این همه شهید بدست‌ آمده بشناسد و در راستای آن همت گمارد. به همین دلیل نیاز است که از فرصت اردو‌های راهیان بهره ببریم و پیام شهدا را منتقل کنیم.

مسئول قرارگاه علم الهدی با بیان اینکه با تمام فرازو نشیب ها باید این کار فرهنگی ارزشمند را حفظ کنیم، افزود: با توجه به اینکه در اواخر سال دانشگاه ها با بضاعت مالی و محدودیت هایی مواجه میشوند اعتبار تخصیص به این امر مهم باعث مشکلات درون دانشگاهی میشود ولی لیکن باید با تمام فراز و نشیبها این کار ارزشمند را به انجام رسانیم.

رحیم عباس زاده دبیر قرارگاه علم الهدی در ابتدای سخنرانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص راهیان نور گفت: “ابتکار حرکت راهیان نور، ابتکار انقلابی و الهی بود و بسیار کار شایسته ای است و اعتقاد بنده اینست که تا مدت زیاد و مدیدی اینکار ادامه پیدا کند تا آثار و برکات آن را به مردم و کشور و نسل جوان ما احساس کنند” .

وی برگزاری این جلسه را در راستای برنامه ریزی فرهنگی و مدل اجرای برنامه های فرهنگیِ مستلزم همکاری مشترک دانشگاهها و بسیج دانشجویی برشمرد و اذعان کرد: با برنامه‌ریزی های انجام شده در این اردوها به دنبال ایجاد افزوده معنوی از لحاظ فرهنگی،سیاسی و آشنایی زائران با معارف دفاع‌مقدس هستیم.
دبیر قرارگاه علم الهدی در ادامه افزود: طبق مصوبات جلسه ای که در چهارم بهمن ماه در خصوص راهیان نور صورت گرفت ۵ درصد دانشجویان هر دانشگاه در الویت اعزام قرار دارند.

عباس زاده با اشاره به همکاری روسای دانشگاه ها در خصوص تبلیغات و فضا سازی قبل از اردوهای راهیان نور در دانشگاهها گفت: مطلبی که حائز اهمیت است و از روسای دانشگاهها انتظار می رود در این امر مهم همکاری لازم را داشته باشند در خصوص فضا سازی و تبلیغات قبل از اردوهای راهیان است که این هدف تاثیر گذاری بر عام دانشگاه است که بغیر از ۵ در صد اعزامیان به روحیه حدود ده هزار دانشجو اثر می گذارد.

وی با بیان اینکه در پی ارتقاء سطح کیفی بسته های فرهنگی با ایده های متفاوت نسبت به سالها پیش هستیم، افزود: با توجه به بودجه و شرایط در حد وسع تغییراتی در بسته ی فرهنگی ایجاد خواهد شد که تنوع بسته های فرهنگی نسبت به سالها ی قبل جای رشد و پیشرفت دارد.

دبیر قرارگاه علم الهدی تصریح کرد: ۷ کمیته تخصصی راهیان نور از یک ماه پیش به صورت منسجم و هدفمند جلساتی را برگزار میکنند که سیاست گذاری راویان، زائرین، خادمین و کاروان های راهیان نور را انجام می دهند. موضوعات امنیتی و انتظامی، بهداشت و درمان، فرهنگی و هنری، رسانه و اطلاع رسانی و یادمان های دفاع مقدس نیز در این کمیته ها برنامه ریزی می شود.

در طی این جلسه سرهنگ چراغی معاونت اردویی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی به ایراد سخنرانی در خصوص برگزاری بهتر اردوها راهیان نور پرداخت و گفت: طبق مصوبه مراکز عالی و دانشگاهی که ۵ درصد دانشجویان به راهیان نور اعزام میشوند در دو بخش اجرا خواهد شد بطور مثال : اگر سه هزار دانشجوی اعزامی از ۵ درصد دانشجویان را داشته باشیم دو سوم اعزامی به راهیان نور شمالغرب در تابستان را تجربه خواهد کرد و یک سوم هم برای منطقه عملیاتی جنوب خواهد بود.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور بر تحکیم ابعاد فرهنگی و معنوی جوانان نقش به سزایی دارد اظهار کرد: با برگزاری اردوهای راهیان نور در برابرهجمه های دشمنان با ایجاد تزلزل در باورها و اعتقادات جوانان که هدف اصلی استکبار است مصون نگه داشته میشود.

 

انتهای پیام/