عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه؛
تاریخ: ۶:۰۰ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
پیام اصلی انقلاب اسلامی نفی حکومت غیرالهی است

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: نفی حکومت سلطنتی بعنوان نماد حکومت غیر الهی و شیطانی مد نظر قاطبه مردم بود، مردم ایران مسلمان بودند و بنا به فطرت درونی الهی خود نمادهای حکومت طاغوتی یعنی بی عدالتی، اشرافی گری، بی بندوباری را بر نمی تافتند.

هادی گودرزی در گفت وگو با در گفت و گو با گفت و گو با گروه سیاسی نسل برهان، با اشاره به پیام اصلی مردم ایران در انقلاب اسلامی ۵۷ گفت: اصلی ترین پیام مردم در انقلاب ۵۷ را میتوان در چند بند خلاصه کرد، ابتدا نفی حکومت سلطنتی بعنوان نماد حکومت غیر الهی و شیطانی مد نظر قاطبه مردم بود، مردم ایران مسلمان بودند و بنا به فطرت درونی الهی خود نمادهای حکومت طاغوتی یعنی بی عدالتی، اشرافی گری، بی بندوباری را بر نمی تافتند.

گودرزی در ادامه سخنان گفت: به تعبیر و بنیان گذاری حضرت امام رضوان الله حکومت متکی بر آرای مردم و بر اساس موازین دقیق و محکم اسلام توحیدی همان چیزی بود که مردم بطور فطری دنبال آن بودند و میخواستند ثابت کنند که جمهوری اسلامی پاسخگوی نیازهای بشری در اداره کرد ملتها یک گزینه مطمئن و قابل اعتماد است.

وی تصریح کرد: پیام دیگر انقلاب ۵۷ نفی سلطه و عدم پذیرش ذلت بود که نقطه مقابل این رویکرد همان آزادی و عزت است که از مبانی اصیل اسلامی محسوب میشوند، ملت ایران در انقلاب ۵۷ این پیام را به جهانیان دادند که الگو و سرمشق بزرگوارشان در این راه هزار چهارصد سال پیش جان فشانی کرده است و چه با عظمت و بی نظیر است چنین الگویی که همان مکتب و راه امام حسین علیه السلام است.

هادی گودرزی خاطر نشان کرد: سخن پر معنی حضرت امام در این زمینه توسط مردم و انقلاب هرچه ببشتر بر پیشانی جهانیان نشست که “مکتبی که شهادت دارد اسارت ندارد”.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه در پایان گفت: پیام دیگر انقلاب ۵۷ حمایت از مستضعفین و مظلومان است که خداوند وعده داده است که از مستضعفین ائمه قرار خواهد داد و آنها را وارثین زمین و جهانیان خواهد کرد، در واقع این بیان آیه شریفه و سخن الهی را مردم ایران در انقلاب ۵۷ در اشل ملی تفسیر کرده و بعنوان یک تابلو نورانی به جهان نشان دادند.

 

انتهای پیام/