مسئول بسیج اساتید دانشگاه ارومیه؛
عامل اصلی در پیروزی انقلاب اعتقاد و فطرت مردم بود 

مسئول بسیج اساتید دانشگاه ارومیه گفت: عامل اصلی در پیروزی انقلاب همان اعتقاد و فطرت مردم بود  همان چیزی که امروز هم کشور را از فتنه ها یکی می از دیگری رهایی می بخشد .

رحیم نادر علی در گفت و گو با گفت و گو با گروه سیاسی نسل برهان، بمناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در پاسخ به خبرنگار درباره  اینکه پیام اصلی مردم ایران در انقلاب اسلامی ۵۷ چه بود، گفت: ابتدا با درود به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (رح ) و شهدای انقلاب اسلامی و با تشکر از شما که این عمل سبب امر خیر تاکید و یادآوری آرمانهای حضرت امام و اهداف انقلاب اسلامی در جامعه امروزی می شوید. پیام اصلی انقلاب در سال ۵۷ نه رفاه طلبی بود ، نه مشکلات اقتصادی و نه چیز دیگر، بلکه بازگشت به فطرت خود یعنی استقلال ،آزادی ، جمهوری اسلامی بود و همه هم می دانستند برای رسیدن به آن باید مبارزه می کردند با استکبار درونی و خارجی درگیر می شدند و حتی شهید می شوند.

وی افزود: مردم مشکل نان نداشتند، یا مشکل به قول برخی ها نشاط و کنسرت و مد و لباس نداشتند مشکل ارتباط با کشورهای پیشرفته نداشتند، بلکه درد دین داشتند، درد عدم وابستگی فرهنگی ،اقتصادی ، سیاسی داشتند. به فرمان الهی بر علیه ظلم بپا خواستند و یک نفر دین آشنا بخوبی هدایت کرد و به موفقیت رساند.

رحیم نادر علی درباره فعالیت هایش در سال ۱۳۵۷ افزود: بنده در سال ۵۷ محصل و اول دبیرستان بودم و چهارده سال بیشتر نداشتم تا قبل از تابستان ۵۷ نیز با انقلاب آشنا نبودم اما با شروع بکار مدارس و به لطف هم مدرسه ای ها با امام خمینی و اهداف انقلاب آشنا شده و بتدریج با شرکت در جلسات و راهپیمایی ها انشاالله که سهم کوچکی در انقلاب داشتیم و شکر خدا تلاش کردیم بعد از انقلاب نیز در خط انقلاب خود را حفظ کنیم.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه ارومیه با اشاره به عوامل موثر در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: عامل اصلی در پیروزی انقلاب همان اعتقاد و فطرت مردم بود  همان چیزی که امروز هم کشور را از فتنه ها یکی می از دیگری رهایی می بخشد .

 نادر علی درباره نقش رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نقش امام خمینی رحمت اله در انقلاب اینقدر عظیم هست که درک آن برای بنده بسیار سنگین و عیر قابل توصیف است.

وی تصریح کرد: درک عمیق و آینده نگری ایشان از یک طرف و کلام نافذ معظم له از طرف دیگر مسیر مستقیم و الهی انقلاب را بخوبی ترسیم می کرد  هر شخصی کافی بود یکبار پای کلام امام بشیند از نوارکاست یا بیانیه ایشان را بخواند ، حتما با نیروی خاصی به مسیر انقلاب رهنمون می شد.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه ارومیه در پایان درباره حضور جوانان و دانشگاهیان  در صحنه اصلی انقلاب گفت: دین ، فرهنگ ، خانواده اعتقادات این نقاط نقاط قدرت انقلاب بوده و خواهد بود ، در انقلاب همه اقشار شرکت داشتند و هر قشر به وسع خود کمک کرد .

وی در ادامه گفت: جوانان و دانشگاهیان نیز در انقلاب فعال بودند  هر چند افکار انحرافی نیز گاها در دانشگاه ها دیده می شد که درون موج عظیم انقلاب اسلامی به راحتی از بین می رفتند.

انتهای پیام/