معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه؛
اتحاد و یکپارچگی مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه گفت: انقلاب بدون حضور مردم بی معنی است و انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب ها بود و اگر اتحاد و یکپارچگی و حضور تمام قد مردم نبود، انقلاب به ثمر نمی نشست.

عبدالناصر نظريانی در گفت و گو با گروه سیاسی نسل برهان، بمناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در پاسخ به خبرنگار درباره اینکه پیام اصلی مردم ایران در انقلاب اسلامی ۵۷ چه بود، گفت: بدون تردیدانقلاب ۵۷، یک حرکت دینی و اخلاقی بود که با مشارکت قاطبه مردم به پیش رفت و در نهایت به پیروزی رسید؛ اما تقریبا همه گروه های مبارز نیز به دلایل مختلف و با انگیزه های گوناگون به این حرکت پیوستند و اهداف متفاوت خود را در درون حرکت توفنده، مردمی و اسلامی، جستجو کردند.

عبدالناصر نظريانی درباره فعالیت هایش در سال ۱۳۵۷ افزود: من به عنوان یک دانش آموز سال آخر در اواخر سال ۵۶ از طریق برادر بزرگترم که دانشجوی دانشگاه تبریز بودند، با انقلاب و مسائل آن آشنا شدم و از آن به بعد در ارومیه و در همه صحنه های انقلاب، از قبیل: سخنرانی ها، راهپیمایی ها، پخش اعلامیه ها و تولید و نشر سرودها و نوارهای انقلابی و… حضور داشتم و در کنار دوستان و خانواده و دیگر مردم، برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش می کردم.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه  با اشاره به عوامل موثر در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: هدایت و رهبری قدرتمند، موثر و صادقانه، اطاعت از خواسته ها و هدایت های امام توسط قریب به اتفاق مردم، پیوستن همه گروه های مبارز به این حرکت و داشتن هدف واحد، مهمترین عوامل پیروزی بود.

وی تصریح کرد: انقلاب بدون حضور مردم بی معنی است و انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب ها بود و اگر اتحاد و یکپارچگی و حضور تمام قد مردم نبود، انقلاب به ثمر نمی نشست.

نظریانی درباره نقش رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به اعتقاد من اگر رهبری امام نبود، انقلاب حداقل با آن سرعت به پیروزی نمی رسید.

وی افزود: قدرت معنوی، مقام والای علمی، سابقه درخشان مبارزاتی، آگاهی های سیاسی و یا مردمی بودن، برخی از خصوصیات امام بود که توانست همه را به اطاعت خود مجاب کند و نتیجه آن پیروزی قاطع انقلاب بود.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در پایان درباره حضور جوانان و دانشگاهیان  در صحنه اصلی انقلاب گفت: جوانان و دانشگاهیان در صحنه های انقلاب، نقش بسیار پر رنگی داشتند.

وی در ادامه گفت: انرژی فوق العاده، دانش و آگاهی و اعتماد مردم به این قشر فرهیخته، ویژگی هایی بود که سبب شد آنان نقش موثری در سازماندهی مردم و حرکت های مردمی داشته باشند و با توجه به اینکه چشم امید امام هم به این جوانان بود، توانستند به عنوان حلقه واسط بین مردم و رهبری انقلاب عمل کنند.

 

انتهای پیام/