گزارش؛
تاریخ: ۶:۲۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
شهیدی که از تاریخ انقلاب اسلامی حذف شد

با پیروزی انقلاب اسلامی، شهید دکتر سید حسن آیت به همراه شهید مظلوم آیت الله بهشتی و جمعی از همرزمان اقدام به تاسیس حزب جمهوری اسلامی می کنند و ایشان از همان ابتدا به عنوان دبیر سیاسی حزب انتخاب می شود.

به گزارش گروه فرهنگی نسل برهان، با پیروزی انقلاب اسلامی، شهید دکتر سید حسن آیت به همراه شهید مظلوم آیت الله بهشتی و جمعی از همرزمان اقدام به تاسیس حزب جمهوری اسلامی می کنند و ایشان از همان ابتدا به عنوان دبیر سیاسی حزب انتخاب می شود.

شهید آیت بارها وابستگی خود به انقلاب اسلامی را، با تصمیمات و واکنش های به جا و انقلابی، به نمایش گذاشتند برای مثال؛ ایشان در تدوین قانون اساسی، ارائه الحاق اصل ولایت فقیه و افشای ماهیت بنی صدر نقش بسزایی داشتند.

یکی دیگر از اقدام های انقلابی شهید آیت، صحبت های قاطع وی علیه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است.
شهید آیت، بارها در جلسات حزب، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را التقاطی معرفی می کرد و مخالف حضور او در بدنه ارشد حزب بود، شهید آیت تشکل هایی همچون جبهه ملی، نهضت آزادی و سازمان مجاهدین خلق را حلقه های پی در پی یک زنجیر می دانست و تشکیلاتی مثل جاما و جنبش مسلمانان مبارز را هم که حبیب الله پیمان رئیس آن بود، در چارچوب این جریان ارزیابی می کرد.

شهید آیت معتقد بود که استعمار در برابر مبارزان اصیل، مبارزان قلابی و بدلی به وجود می آورد و از این رو میرحسین را یک انقلابی قلابی می دانست که برای انحراف جریان اصیل در میان آن قرار گرفته است.

در نهایت صبح روزی که قرار بود مدارکی را علیه میرحسین موسوی در جلسه رای اعتماد نخست وزیری ارائه کند، با شلیک ۹۶ تیر به سمت ایشان، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. مظلومیت این شهید به حدی ست که پس از گذشت حدود ۰۳ سال از شهادت، کتابی که در مورد زندگی نامه اش نوشته شده، توسط وزارت ارشاد دولت تدبیر و امید اجازه انتشار پیدا نمی کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: