مدارک را آماده و بعد ثبت‌نام کنید؛
صفر تا صد دریافت انواع «وام دانشجویی» در نیمسال دوم +جدول

در این گزارش قصد داریم به ابهامات دانشجویان در رابطه با نحوه دریافت وام‌های نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ پاسخ دهیم. همچنین توضیحاتی را درباره اینکه دانشجویان برای ثبت‌نام وام نیاز به چه مراحل و مدارکی دارند را ارائه کرده‌ایم.

به گزارش گروه صنفی و آموزشی نسل برهان، وام دانشجویی اعم از وام تحصیلی، وام شهریه، وام مسکن و سایر وام‌ها از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و از کانال معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها به متقاضیان پرداخت می‌شود و هرچند مبالغ آن محدود و اندک است اما قطعا در دوران تحصیل، یکی از مهم‌ترین منابع مالی دانشجویان به حساب می‌آید. طبق تقویم ارائه‌شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان، دانشگاه‌ها موظفند که از تاریخ ۱۴ بهمن اقدام به پذیرش دانشجویان متقاضی وام کنند و ضمن مطلع کردن آنها از جزئیات انواع وام‌های صندوق، آنها را در ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات راهنمایی کنند.

 زمان‌بندی درخواست وام‌های دانشجویی

همانطور که اشاره شد زمان ثبت تقاضای انواع وام‌های دانشجویی اعم از وام تحصیلی، وام بنیاد علوی و سایر وام‌ها از روز شنبه ۱۴ بهمن ماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ادامه خواهد داشت. در این تقویم زمان‌بندی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ارائه شده است، زمان ثبت تقاضا برای وام شهریه، ۲۵ فروردین ۹۷ تعیین شده و اطلاعات تکمیلی درباره وام ضروری در آینده اعلام خواهد شد.

در ادامه زمان‌بندی درخواست وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم را مشاهده می‌کنید:

 

انواع وام‌های دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحت عناوین مختلفی همچون وام تحصیلی، مسکن، ضروری، خرید کتاب، تغذیه، عتبات عالیات، ازدواج و غیره به دانشجویان سراسر کشور تسهیلات ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید که هر وامی نیازمند شرایط و مدارک خاصی است که پس از ثبت‌نام اینترنتی وام در سامانه پورتال دانشجویی صندوق رفاه، مدارک آن باید به اداره رفاه دانشجویی دانشگاه‌ها تحویل داده شود.

برای مشاهده انواع وام‌های دانشجویی که در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ به دانشجویان ارائه خواهد شد، روی کادر زیر کلیک کنید.

مدارک موردنیاز جهت تشکیل پرونده

دانشجویان برای پیش از ثبت تقاضا برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی باید مدارکی را تهیه کنند و برخی را تحویل مسئول امور وام‌های دانشگاه محل تحصیل خود دهند و برخی دیگر از مدارک را در سایت صندوق رفاه دانشجویان بارگذاری نمایند.

به طور کلی مدارک مندرج در جدول زیر برای تشکیل پرونده جهت دریافت وام دانشجویی لازم است:


نحوه درخواست وام توسط دانشجویان

معاونت دانشجویی هر دانشگاه، مسئول انجام امور مربوط به وام و تسهیلات دانشجویی است و در این رابطه پورتال دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم به آدرس bp.swf.ir، برای انجام مراحلی همچون ثبت‌نام اولیه، تشکیل پرونده، دریافت دفترچه اقساط، بازپرداخت وام و غیره درنظر گرفته شده است.

 

هرکدام از دانشجویان با توجه به وضعیت تحصیلی خود در یکی از چهار دسته زیر قرار می‌گیرد که با توجه به شرایط خود می‌تواند اقدام به تقاضای وام دانشجویی کند.

 برای تهیه سند محضری چه کنیم؟

برای تهیه سند تعهد محضری دانشجو می‌بایست فرم پیشنویس را از کارشناسان اداره رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل خود تحویل بگیرد و پس از ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی، فرم را تحویل مسئولین دانشجویی و فرهنگی دانشکده نماید.

در ادامه تمام فرم های نیاز برای تقاضای وام را بصورت فایل pdf  مشاهده می‌کنید و می توانید دانلود و چاپ کنید:

۱- تعهد محضری

۲- وام ازدواج

۳- وام تحصیلی

۴- وام شهریه

۵- وام ضروری

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://nasleborhan.ir/?p=4013