تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با دانشجویان شرکت کننده در اردوی جهاداکبر؛
تشکل شما برمبنای آرمان خواهی است نه دستگیری قدرت

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تشکل شما بر خلاف احزاب و جریانات سیاسی، برمبنای آرمان خواهی است نه دستگیری قدرت، بلکه ایجاد معنویت و اخلاق، ایجاد رفاه اجتماعی و پیشرفت جامعه است.

به گزارش نسل برهان و به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، دانشجویان شرکت کننده در شانزدهمین اردوی جهاداکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

در این دیدار که شب گذشته در حرم مطهر رضوی صورت گرفت، پیام مرادی به نمایندگی از دانشجویان شرکت کننده در این اردوی آموزشی – تشکیلاتی در مقابل حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی به بیان دیدگاها و نقطه نظرات اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل درباره مسائل سیاسی و فرهنگی روز پرداخت.

حجت‌الاسلام رئیسی در این دیدار خطاب به دانشجویان شرکت کننده در اردوی آموزشی – تشکیلاتی جهاداکبر گفت: تشکل شما بر خلاف احزاب و جریانات سیاسی، برمبنای آرمان خواهی است نه دستگیری قدرت، بلکه ایجاد معنویت و اخلاق، ایجاد رفاه اجتماعی و پیشرفت جامعه است.

وی همچنین مجموعه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل را ناصح‌ترین تشکل در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: پیگیری عدالت اجتماعی، اخلاق محوری و شایسته سالاری از وظایف تشکل‌های دانشجویی است.

گزیده اظهارات نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی را در ادامه می‌خوانید:

– از حضور کم رنگ شما در دانشگاه‌ها گله‌مندیم و انتظار داریم مسئولین مختلف نظام به صورت مستقیم با دانشجویان ارتباط داشته باشند.

– باید از تمام ظرفیت های امروز خود در راستای رفع موانع و مشکلات کشور استفاده کنید.

– نباید پشت حرکت های امروز ما نیت سیاسی وجود داشته باشد، مردم نسبت به این موضوع حساس‌اند.

– انتظار داشتیم میزبان حضرت عالی باشیم و شما را بیشتر در دانشگاه ببینیم؛ حضور پیدا نکردن در دانشگاه یعنی عدم شکل گیری یک نگاه صحیح از دانشگاه.

– برخی از شخصیت های انقلابی به خاطر نداشتن سیاست ورزی و هوشمندی لازم، ضمن بدهکار کردن جریان انقلابی باعث به حاشیه رفتن مسائل اصلی می شوند.

– جمهوری اسلامی ایده ای نو برای اداره جامعه بود، ایده ای که باید خودش را ثابت کند و در سطح منطقه و جهان اثرگذار باشد.

– امروز اقتصاد، فساد و آسیب های اجتماعی گریبان جمهوری اسلامی را گرفته است.

– معتقدیم باید نوگرایی در سطوح مختلف نظام اتفاق بیفتد.

– یکی از نهاد هایی که نیاز به نوگرایی دارد، آستان قدس رضوی است؛

– نوگرایی در آستان همان مفاد حکم انتصاب تولیت حجت الاسلام رئیسی است.

– آستان قدس در برقراری عدالت وظیفه دارد که البته این وظیفه نیازمند بازتعریف و بازسازی است.

– آستان قدس تمامی دارایی ها، پروژه ها و سرمایه های خود را در یک اتاق شیشه ای برای ایجاد یک الگوی شفافیت بگذارد تا همگان ببینند.

انتهای پیام/