استفاده ابزاری ضد انقلاب از گاف ایسنا/مسئولان جهاد دانشگاهی عذرخواهی کنند

رسانه‌های ضدانقلاب با استفاده از گاف خبرگزاری ایسنای آذربایجان‌غربی اقدام به تخریب چهره انقلاب اسلامی کردند.

به گزارش پایگاه خبری نسل برهان ، حجت الاسلام و المسلمین سید‌مهدی قریشی در خطبه‌های نماز‌ جمعه دیروز ارومیه با بیان اینکه فضای مجازی که ما استفاده می‌کنیم باید درست و پالایش شده از مضرات مختلف باشد، اظهار داشت: دشمنان در فضای مجازی اعتقادات دینی ما را مورد هدف قرار داده‌اند.‌

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: این روزها استفاده از فضای مجازی در دنیا و به تبع آن در کشور ما گسترش‌یافته و دشمن با استفاده از همین فضای مجازی و کانال‌های ماهواره‌ای سعی در این دارد که مسلمانان را از دین و اسلام دلسرد کند.

وی تصریح کرد: دشمنان در فضای مجازی اعتقادات دینی ما را مورد هدف قرار داده‌اند و به همین دلیل باید در استفاده از آن دقت شود.

با این حال در پی ناشی‌گری و اشتباه خبرگزاری ایسنای آذربایجان‌غربی این رسانه می‌نویسد که “چنانچه ضرورتی وجود ندارد مردم از فضای مجازی استفاده نکنند.”

قطعا سخنان هر فرد در نزد خبرنگار برای تبدیل آن به خبر یک امانت است و خبرنگار حق دخالت حب و بغض شخصی و نیز نظرات درست یا غلط خود را در خبر ندارد و این یکی از اصول اولیه خبرنگاری است اما ظاهرا خبرنگار ایسنا به‌صورت عمدی و یا سهوی بدون اشاره به سخنان پس یا پیش امام جمعه ارومیه اقدام به تقطیع آن کرده است.

همین اشتباه کافی بود تا رسانه‌های ضد انقلاب با استفاده از گاف این خبرگزاری اقدام به مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند واین‌چنین وانمود کرده‌اند که نظام ایران خواهان قطع مطلق فضای مجازی و عدم استفاده مردم از آن است.

با وجود تاکید مسئولان و دلسوزان کشور مبنی بر استفاده صحیح مردم از فضای و جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان کشور از آن برعلیه منافع ملی، اشتباه‌های بچه‌گانه‌ای همچون این مورد سبب دمیدن در آتش دشمن می‌شود.

این اشتباه در حالی صورت می‌گیرد که تالحظه نگارش این خبر هیچ اقدامی نسبت به اصلاح آن انجام نشده است و جامعه دانشگاهی و فرهیخته آذربایجان‌ غربی و البته ایران منتظر عذرخواهی رسمی مسئولان جهاد دانشگاهی است.

شایان ذکر است که خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) زیر مجموعه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی اداره می‌شود که غالب افراد آن دانشجو هستند اما این خبرگزاری در دانشگاه ارومیه هیچ‌گونه فعالیت خاصی از جمله افزایش سواد رسانه‌ای و نیز آموزش رسانه‌ای ندارد.

انتهای پیام/