مسئول سیاسی بسیج دانشجویی صنعتی ارومیه؛
دلسوزی برای دانشگاه یا جمع کردن رای برای انتخابات

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی صنعتی ارومیه گفت: دانشجویان هشیار باشند که این افراد دلسوز این دانشگاه نبوده و نیستند و به فکر اصلاح و رفع مشکلات آن نخواهند بود بلکه هدف آنها سوء استفاده از نام دانشگاه صنعتی ارومیه و دانشجویانش است تا در سال های آینده و انتخابات بعدی بتوانند از آن استفاده کرده و جایگاه خود را حفظ نمایند.

میثم شهریاری در گفت و گو با نسل برهان با اشاره به بازی های یکی از نمایندگان مجلس ارومیه در دانشگاه صنعتی ارومیه و تبدیل این دانشگاه به جولانگاه سیاسی خود اظهار داشت: دانشگاه صنعتی ارومیه جزو دانشگاه های تازه تاسیس محسوب میشود ، ولی با این حال دانشگاه صنعتی ارومیه در بسیاری حوزه ها توانسته ثبات خود را حفظ کند و دلایل متعددی در این دانشگاه باعث برخی از مشکلات شده است.

وی افزود: در حوزه آموزشی، نبود امکانات و بودجه کافی برای امور اموزشی و پژوهشی، نبود آزمایشگاه های مجهز برای رشته های تخصصی و فضای محدود آموزشی همگی باعث شده اند تا این دانشگاه در امور آموزشی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کند اما بیشتر انتقاد بنده به مسائل فرهنگی این دانشگاه است که عملا در حوزه فرهنگی دانشگاه هیچ کاری صورت نمی گیرد.

شهریاری تصریح کرد: اکنون برخلاف شعار هایی که دولت می دهد شاهد ان هستیم که کانون ها و تشکل های دانشجویی عملا منفعل بوده و این تناقض بزرگی است. روند مدیریت فرهنگی دانشگاه به گونه ای است که بجای رشد تشکل ها و کانون ها به فکر رقابت با آنها  است و این خود باعث تضعیف جنبش دانشجویی در این دانشگاه شده است. البته برخی از تشکل ها خود دوست دارند که برنامه هایشان مجوز نگیرد تا از این طریق بتوانند به نفع جریان خود فضاسازی کرده و مدیریت دانشگاه را زیر فشار بگذارند یا برخی با امضا طومار خواستار رفع مشکلات هستند که هدف از آن باز هم فضاسازی است و اینجا اصلاح و رفع مشکلات دانشجویان حلقه گمشده این حرکات است.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی با اشاره به نقض مدیرینی نیز افزود:  اما در حوزه مدیریت بنظر بنده کسی آشنا تر از اقای  شریف به مسائل دانشگاه نیست و ایشان فردی از خانواده دانشگاه صنعتی هستند و اقدامات قابل تقدیری هم در دوران مدیریتشان انجام داده اند، اما گاها دخالت های نابجا از خارج از دانشگاه باعث ضعف و عدم استقلال در حوزه مدیریت دانشگاه صنعتی شده است.

شهریاری با اشاره به دخالت های نابجای مسئولان غیر دانشگاهی خاطر نشان کرد: دخالت های نابجا از بیرون دانشگاه همیشه برای دانشگاه صنعتی ارومیه مشکلات روز افزونی ایجاد کرده است چه در گذشته و چه در حال، مثلا اخیرا شاهد آن بودیم که شخصی از نمایندگان مجلس قصد داشت با فضاسازی در فضای مجازی تصمیمی را بر دانشگاه در حوزه مدیریتی تحمیل کند، توصیه بنده به دانشجویان این است که از اساتید دلسوز و قدیمی دانشگاه و نه اساتیدی که در ستاد انتخاباتی ایشان حضور داشتند و یا از اقوام ایشان هستند، درباره دخالت های این فرد در گذشته در امور دانشگاه در دوره معاونت ایشان در استانداری سوال کنند که چه پیامد های ناگواری برای دانشگاه داشته است.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی  با اشاره به نگاه ابزاری به دانشگاه توسط مسئولین استانی گفت: آنانکه امروز از وضع موجود دانشگاه گلایه دارند و این فضاسازی ها را انجام می دهند بیایند و به دانشجویان بگویند که تاکنون برای این دانشگاه و دانشجویانش چه کار کرده اند، جز اینکه به این دانشگاه و دانشجویان آن به چشم ابزاری برای پر کردن صندوق انتخاباتی خود نگریسته اند.

وی افزود: دانشجویان هشیار باشند که این افراد دلسوز این دانشگاه نبوده و نیستند و به فکر اصلاح و رفع مشکلات آن نخواهند بود بلکه هدف آنها سوء استفاده از نام دانشگاه صنعتی ارومیه و دانشجویانش است تا در سال های آینده و انتخابات بعدی بتوانند از آن استفاده کرده و جایگاه خود را حفظ نمایند.

شهریاری با اشاره به منفعل بودن یکی از نمایندگان مجلس ارومیه گفت: برخی از نمایندگاه مجلس ذاتا نماینده مردم نیستند بلکه نماینده حزب سیاسی خود در مجلس هستند و انتظار رسیدگی به مشکلات مردم حوزه انتخابیه به نظرم از آنان انتظار بی جایی است.

وی تاکید داشت: این طبیعی است که اینگونه افراد با قرار گرفتن در لیست ها به مجلس راه پیدا کرده اند، از هر حربه ای برای حفظ این جایگاه استفاده کنند، همین افراد برخی دانشگاه ها را ارث پدری خود می دانند و قصد دارند با تبدیل کردن این مکان ها به حیات خلوت خویش برای انتخابات آینده صندوق رای داشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: در آخر بنده واقعا خیلی خوشحالم که دانشجویان مشکلات و کمبود های دانشگاه را از مسئولین مطالبه می کنند و روحیه مطالبه گری دارند، حضرت آقا هم در فرمایشات خود بار ها فرموده اند که دانشجو باید مطالبه گر باشد، ولی باید مراقب بود که در بازی های سیاسی قرار نگیریم و پیاده نظام احزاب سیاسی نباشیم.
شهریاری در پایان افزود: باهمه مشکلاتی که این دانشگاه دارد ، الحمدالله دانشگاه حرکت رو به رشدی دارد و روز به روز بهتر می شود جای دارد در این جا بنده از آن دسته از اساتید و مسئولین دلسوز دانشگاه صنعتی ارومیه تشکر نمایم که همیشه بذر امید را در دل دانشجویان می کارند و دنبال سیاسی کاری نیستند و به دانشجویانشان قدرت تحلیل سیاسی را هدیه می دهند و حرف آخر اینکه با بصیرت، انتقاد سازنده و همدلی می توانیم باهم دانشگاه را بسازیم، که اگر دانشگاه درست شود مملکت درست می شود.

انتهای پیام/