عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه؛
تاریخ: ۶:۲۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
آزاد اندیشی بدون رعایت قواعد موجب فرسایش ذهن ­های خلاق می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: آزاد اندیشی و باز کردن فضای سیاسی بدون رعایت قواعد بازی در زمین جمهوری اسلامی را دنبال می­کنند و موجبات آلام روحی و فرسایش ذهن­های خلاق و کارآمد و اتلاف انرژی معنوی در جامعه فرهیختگی و دانشگاهی را فراهم می­ کنند.

به گزارش نسل برهان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه  امروز با نماینده ولی فقیه در استان حجت الاسلام سید مهدی قریشی جلسه ای را با عنوان وحدت حوزه و دانشگاه برگزار کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه ابتدای سخنان گفت: از مسئولین محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها به دلیل ترتیب دادن این جلسه و اختصاص وقت به اینجانب به عنوان نماینده جمع کثیری از اساتید انقلابی و متعهد و دلسوز سپاسگزارم و سجده شکر به درگاه ذات اقدس الهی می­گزاریم که هر روز که از عمر مبارک انقلاب اسلامی سپری می­شود، مبانی نظری و معرفتی انقلاب در همه حوزه­های اجتماعی و سیاسی و دفاعی مستحکم شده و رویش­های انقلابی به ریزش­های انحرافی و مهجور از اصول اعتقادی توحیدی غلبه پیدا می­کند.

وی افزود: اما با این وجود، بازگشت به مبانی اعتقادی و عملی پیاده­ سازی حکومت اسلامی بر پایه مردم سالاری حضرت امام رحمه الله و پایبندی به همان آرمان­ها در زمان حاضر که از طریق اجتهاد دینی و سیاسی و اقتصادی توسط مقام معظم رهبری مدظله ارائه می شود، امری بسیار ضروری می­باشد.

هادی گودرزی در سخنان خود تصریح کرد: بعد از آبدیده شدن انقلاب و مردم انقلابی  در سایه پایبندی به همان مبانی در طول ۳۹ سال از تاریخ انقلاب اسلامی، پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز تجاوزات و فتنه های متعدد خارجی و داخلی، امروز متاسفانه شاهدیم کسانی هنوز جریان تجدیدنظر طلبی در مبانی انقلاب و به ویژه کشورداری را در سر می پرورانند. آزاد اندیشی و باز کردن فضای سیاسی بدون رعایت قواعد بازی در زمین جمهوری اسلامی را دنبال می­کنند و موجبات آلام روحی و فرسایش ذهن­های خلاق و کارآمد و اتلاف انرژی معنوی در جامعه فرهیختگی و دانشگاهی را فراهم می­ کنند.

وی تاکید داشت:  از سوی عده قلیلی تکثرگرایی معرفتی به جای آزاداندیشی بر مبنای توحیدی و نسبیت گرایی اخلاقی به جای ارزشهای اخلاقی در چهارچوب ایدوئولوژی اسلام ناب در مجامع علمی مطرح می ­شود به جای سر تعظیم فرود آوردن به خروجی­ های اجتهاد بزرگان در حوزه ­های دینی و غیردینی، شروع به نظریه پردازی و تفاسیر متکی به نفس حتی از مبانی قرآنی می ­شوند و چنین بیان می شود که ورود سیاست به حوزه ­های فرهنگی سبب آسیب به دین می ­شود یا اینکه عدم لزوم برخورد با مسائلی همچون بی اخلاقی ها بر مبنای آیه شریفه لااکراه فی الدین توجیه می ­شود.

هادی گودرزی در ادامه سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: خروجی چنین تفکرات انحرافی هر از گاهی به منصه ظهور می­ رسد و روز عزیزی با مناسبت و پیام مهم استکبارستیزی تبدیل به بروز اعمالی همچون باز فتنه ­انگیزی، بی قانونی و توهین به مقدسات و نظام­های انقلابی اعم از مدافعان حوزه نرم و سخت یعنی دانشگاه و پادگان نظامی و شهدای آنها میشود.

وی افزود: بنده وظیفه دارم از طرف تعداد کثیری از اساتید انقلابی و ولایت مدار لزوم ایفای نقش جدی همگان در عرصه انقلاب را عاجزانه متذکر شوم و مراتب تشکر و قدردانی خود را از نماینده ولی فقیه محبوب و انقلابی استان و امام جمعه شهرمان به دلیل بیانات و مطالبات صریح و روشنگرانه و قاطع خود در خطبه­ های نماز جمعه اخیر در خصوص ساختار شکنی و رفتارهای وحدت شکن عده ­ای به بهانه روز عزیز دانشجو و روز استکبار ستیزی اعلام نمایم.

گودرزی در پایان جلسه افزود: همچنین اعلام می­کنیم ما اعضای هیات علمی دانشگاههای استان به عنوان سرباز ولایت در جهت رفع آثار شوم فتنه انگیزی و تجدید نظر طلبی مغایر با مبانی اسلامی و انقلاب از جانب هر شخص یا مرجع یا جناحی با رعایت حفظ اتحاد و وحدت کلمه بر مبنای سه اصل حکمت، عزت و مصلحت، آماده هرگونه اقدام انقلابی لازم هستیم.

انتهای پیام/