رییس حوزه علمیه صلاح الدین ایوبی ارومیه؛
با توهین و اهانت به زبان و قومیت یکدیگرنمی توانیم به وحدت برسیم

رییس حوزه علمیه صلاح الدین ایوبی ارومیه گفت: با توهین و اهانت به زبان و قومیت یکدیگرنمی توانیم به وحدت برسیم و باید تمام سعی و تلاش خود را برای حفظ این وحدت وبرادری انجام تا به جامعه آرمانی دست یابیم

به گزارش گروه فرهنگی نسل برهان، ظهر امروز مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه، بمنظور همدلی اقوام و روز جهانی عاری ازخشونت همایشی  را در تالار چمران دانشگاه ارومیه برگزار کرد.

در این مراسم ماموستا عبدالرحمن محمدپور رییس حوزه علمیه صلاح الدین ایوبی ارومیه گفت: ارومیه نماد تجلی همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام می باشد.

وی هم چنین به نقش دین در جامعه پرداخت وخاطرنشان کرد: باید حوزویان و دانشگاه برای معرفی دین اصیلی که پیامبرآورده هست تمام سعی وتلاش خودرابه کارگیرند.

ماموستا عبدالرحمن محمدپور تاکید داشت: طبق آیات صریح قرآن ما در دین هیچ گونه اجباری نداریم و پیامبر در طول تاریخ با حکمت و عقل و منطق مدرن را به دین اسلام فرا میخواندند و دنیایی که دین برای ما ترسیم می کند دنیایی به دور ازخشونت است.

محمدپور درادامه سخنان خود تصریح کرد: اگر طبق قانون اساسی مشکل اقوام درکشورمان را حل کنیم موارد دیگر خود به خود حل می شوند ازجمله تدریس زبان اقوام کرد وترک دردانشگاه ها، که در این صورت کشورمان تبدیل به مدینه فاضله پیامبرمی شود.

رییس حوزه علمیه صلاح الدین ایوبی ارومیه درپایان سخنان خود افزود: با توهین و اهانت به زبان و قومیت یکدیگرنمی توانیم به وحدت برسیم و باید تمام سعی و تلاش خود را برای حفظ این وحدت وبرادری انجام تا به جامعه آرمانی دست یابیم

انتهای پیام/