بیانیه بسیج اساتید و کانون دانشگاهیان دانشگاه های آذربایجان غربی؛
در روز دانشجو اقدام برای شکستن همزمان پایگاه های علمی و دفاعی کشور خیانتی بزرگ است

فرماندهان و افسران جنگ نرم اجازه تبدیل فضای دانشگاهها را به فضای حاشیه ها وجنجالهای سیاسی نخواهد داد و اعلام می کنیم در صورت عدم رعایت خطوط قرمز نظام و اصرار بر ساختارشکنی با آتش به اختیار توانایی ایجاد یوم اله هایی همچون بیست چهار تیر و یا نهم دی ماه حتی قبل از آتش زدن سطل های آشغال را داریم.

به گزارش نسل برهان، بیانیه بسیج اساتید و کانون دانشگاهیان دانشگاه های آذربایجان غربی در مورد اقدامات ساختارشکنانه برخی بنام روز دانشجو منتشر شد که به شرح زیر است.

بسمه تعالی

پیام استکبار ستیزی روز شانزدهم آذر تبدیل به دشنه ای برای خراشیدن چهره متعالی، انقلابی و علمی دانشگاه توسط برخی افراد که خود را پیاده نظام جریان های مهجور از اصول اساسی انقلاب و منافع ملی کرده اند، شده است.

واقعاً چرا باید در مقاطع مختلف زمانی خاص با سو استفاده منافقانه از اصطلاحات پر معنایی همچون آزادی و باز بودن فضای سیاسی و نظایر اینها فضای دانشگاه را به تشنج کشیده و ذهن های خلاق و کارآمد را فرسایش داده و موجبات آلام روحی فرهیختگان متعهد و دلسوز نظام و کشور را فراهم نمود. در کدامین قانون و در کدامین کشور و در کدامین رسالت دانشگاه به چنین رفتارهایی مهر تایید می خورد. آیا اینگونه اقدامات توسط « عده ای که عنوان دانشگاهی و فرهیختگی و مهمتر از اینها مسلمان را یدک کشند می تواند مصداق آیه شریفه باشد. »

هل یستوی الذین یعلمون والذین لا یعلمون

آن چیزی که در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اتفاق افتاد نتیجه ای جزء بیداری و بصیرت عالمانه در فضای دانشگاه نداردکه خروجی این فرآیند دفاع از هویت ملی، دینی و نفی هرگونه تجاوز و استعمار توسط بیگانه است. همچنین آن چیزی که در یک سطح متعالی و فرا ذهنی در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و هم اینک نیز در دفاع از حرم و حریم ولایت الهی اتفاق افتاده و ادامه دارد، حاصل از جان فشانی های هزاران فرهیخته امثال شهید باکری، شهید امینی و شهید حججی است که از محیط مقدس دانشگاهی شروع و از محیط مقدس پادگان به اوج اعلی رسیدند.

همه باید خوب بدانیم که مطالبه گری و آزاد اندیشی و آزادی های بیان و سیاسی و به قول برخی، باز کردن فضای سیاسی باید در یک چهارچوب معین و فضای ایدئولوژیکی و مکتبی منطبق با چهارچوب های قانونی و قطعی و اساسی نظام مقدس انجام پذیرد. هر میدانی و هر فضای اجتماعی و سیاسی و هر ملتی قواعد بازی خودش را باید داشته باشد و همگان باید به آن احترام گذاشته و به آن پایبند و مقید بوده و آنرا تحکیم بخشد.

هر خطایی ناشی از عدم رعایت قواعد بازی در زیر سایه جمهوری اسلامی از طرف هر مرجعی، شخصی و جناحی مستوجب عتاب و جزا و نفرت و خشم ملت انقلابی خواهد بود.متاسفانه امروزه عده ای قلیل با کوبیدن بر طبل نفاق، تفرقه و تقابل با خودی ها ، همانند دوره مصدق مرتکب اشتباه محاسباتی در تشخیص دوست و دشمن و عدم بصیرت لازم شده اند که مقام عظمای ولایت به آن اشاره فرموده اند.این افراد که حیات سیاسی خود را در فضای عاری از منطق و جنجال و هیاهو می بینند تلاش بیهوده ای در تحریک قومیت ها می کنند. متاسفانه اتفاقات متعدد بسیار آشکار در طول گذشته دور و نزدیک دشمن اصلی این ملت را برای این تعداد خاص مشخص که نکرده هیچ بلکه خود را تبدیل به پیاده نظام این دشمن دین، مال و جان این ملت کرده اند. نشانه گرفتن همزمان دانشگاهها و پادگانها چه خدمت بزرگی به دشمنان آگاهی و پایداری می تواند باشد.

متاسفانه هنوز بعد ازگذشت ۳۹ سال ازانقلاب شکوهمند اسلامی و آبدیده شدن این انقلاب با پشت سر گذاشتن فتنه ها و تهدیدهایی همچون واقعه دردناک ۷۸ و فتنه بزرگ ۸۸ ، شاهد برآشفتن برخی افراد بی بصیرت و توهین به حوزه های انقلابی، افراد متدین و انقلابی از طریق فتنه انگیزی و بی تدبیری برخی جریانات سیاسی هستیم.باید دانست که آزموده را آزمودن خطاست. دانشگاهیان مومن وانقلابی هرگز مجالی به فرصت طلبان ناآگاه و بی بصیرت برای کشاندن عرصه علم و فرهنگ به محل جولانگاه پیاده نظام دشمن را نخواهند داد. فرماندهان و افسران جنگ نرم اجازه تبدیل فضای دانشگاهها را به فضای حاشیه ها وجنجالهای سیاسی نخواهد داد و اعلام می کنیم در صورت عدم رعایت خطوط قرمز نظام و اصرار بر ساختارشکنی با آتش به اختیار توانایی ایجاد یوم اله هایی همچون بیست چهار تیر و یا نهم دی ماه حتی قبل از آتش زدن سطل های آشغال را داریم.

در خاتمه به مسئولین دانشگاهها متذکر می شود با یک نگاه اجمالی و توجه به مشکلات عدیده ای که در چند سال گذشته جریان های حاشیه ساز و جنجال زیست در دانشگاههای استان ایجاد کردند و نتایج حاصل از آن برای دانشگاه ها که بارزترین آن سقوط مایوس کننده رتبه علمی دانشگاهاست و مقایسه دانشگاه های استان با دانشگاه های بدون حاشیه، جهت ارتقای علمی ، پژوهشی و فرهنگی از تکرار اقدامات ساختارشکنانه در دانشگاهها جلوگیری نمایند.

لینک کوتاه مطلب : http://nasleborhan.ir/?p=3627