بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان غربی؛
برخی، دانشجویان را پیاده نظام احزاب سیاسی کرده اند

دبیر شورای تببین مواضع استان: جنبش دانشجویی این روزها با مشکلات زیادی مواجه است .عده ای به بهانه اینکه دانشجو آزاد است و میتواند هر کاری بکند و هر حرفی بزند به پیاده نظام احزاب سیاسی در دانشگاه ها تبدیل شده اند و اهداف انان را تحقق می بخشند .

به گزارش نسل برهان، ظهر امروز در نماز جمعه شهرستان ارومیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان غربی بیانیه ای توسط عرفان سعادت ، با موضوعیت ۱۶ آذر و اقدامات اخیر آمریکا قرائت نمودند کهع به شرح زیر است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذْ أَوَى الْفِتْيَةُ إِلَى الْكَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا﴿۱۰﴾

آنگاه كه جوانان به سوى غار پناه جستند و گفتند پروردگار ما از جانب خود به ما رحمتى بخش و كار ما را براى ما به سامان رسان (۱۰)

گرامی میدارم روز دانشجو و یاد و خاطره سه شهید بزرگواری که در چنین روزی در دانشگاه تهران به علت اعتراض به حضور ریچارد نیکسون معاون وقت رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه تهران جان خود را فدای اسلام و ایران کردند .

۱۶ آذر سرآغاز حرکتی نوپا در سیر استکبارپذیری دانشجویان بود که با پیروزی انقلاب اسلامی اوج گرفت  در گرماگرم حوادث انقلاب به بلوغ رسید .

۱۶ آذر نشان بارزی از نقش بی بدیل دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه های استعمار و مبارزه صادقانه با مصادیق استکبار است .

۱۶ آذر و روز دانشجو نماد و سنبل استکبارستیزی و البته آمریکاستیزی است .روز دانشجو با مقوله استکبارستیزی عجین شده و پیوند ناگسستنی دارد .

امروز جنبش دانشجویی کشور بیش از هر زمان دیگری به استقلال و استکبار ستیزی نیاز دارد و اما استقلال دانشجو نباید ابزار دست احزاب و گروه های سیاسی قرار گیرد .

جنبش دانشجویی این روزها با مشکلات زیادی مواجه است .عده ای به بهانه اینکه دانشجو آزاد است و میتواند هر کاری بکند و هر حرفی بزند به پیاده نظام احزاب سیاسی در دانشگاه ها تبدیل شده اند و اهداف انان را تحقق میبخشند .

جنبش دانشجویی به خوبی میداند که اگر روزی دانشجویان با ایستادن در مقابل گلوله ها ،رسالت های خود را انجام دادند امروز باید با مسلح شدن به سلاح علم وایمان وتقوا به مبارزه با استکبار در حوضه های جنگ نرم ،سیاسی ،اقتصادی ،فرهنگی و … برود .

امروزه انقلاب اسلامی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند ورود جنبش دانشجویی به عنوان قشر تحصیل کرده و نخبه در مشکلات اساسی و بزرگ کشور است .دانشجویان باید با تمام قوا در تمامی عرصه ها ورود کنند و گره های کور و سخت پیش آمده برای توسعه کسور را با دستان توانمند خود بگشایند .

روز دانشجو باید تلنگری باشد برای مسئولانی که توسعه و حیات کشور را در گرو رابطه با آمریکا میدانند .امریکایی ها از زمان سرنگونی دولت قانونی دکتر مصدق تا به امروز جز دشمنی و عداوت کاری نکرده اند .

جنایت ها و ظلم های آمریکا چه در زمان رژیم منحوس پهلوی و چه بعد از انقلاب اسلامی هیچگاه از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد .پس بدانید رابطه با امریکا سرانجامی جز شکست و پشیمانی به همراه ندارد .

قضیه برجام خود گویای تمام این حرف هاست .نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم به مذاکره گرفت و با وجود تمام دشمنی های امریکا خواهان امتحان دوباره این غول استکبار شد .

اما نتیجه چه شد ؟ باز هم بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات در برجام .

اما هرگاه به نیروی داخلی و به جوانان انقلابی اتکا کردیم همیشه پیروز میدان بوده این .پیروزی های جبهه مقاومت در برابر طرح ها و نقشه های آمریکا و متحدانش در منطقه این موضوع را به خوبی نشان داد .

آمریکا ومتحدان عبری و عربی خود با شکست در قضیه داعش و عقب نشینی در عراق و سوریه حال به دنبال راهی برای پوشاندن شکست های خود هشتند .این بار نیز دست پلید کفر از آستین ترامپ بیرون آمد و با به رسمیت شناختن قبله اول مسلمانان یعنی بیت المقدس به عنوان پابتخت رژیم صهیونیستی مجددا چهره ی منحوس خود را بر همگان نمایانت کرد.

اما در این مورد تنها به سخن رهبر معظم انقلاب بسنده میکنم که فرمودند : ادعای پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی نشانه عجز است .

ما دانشجویان انقلابی و ولایت مدار استان آ.غربی همواره اماده ی مبارزه با استکبار جهانی و امریکا در همه ی عرصه های اقتصادی ،فرهنگی،سیاسی ،علمی و حتی در صورت لزوم نظامی هستیم و با قطره قطره خونمان بر سر پیمان خود با ولی امرمان هستیم .

 

۱۶ آذر و روز دانشجو سنبل و نماد مبارزه با استکبار و درراس آن آمریکاست .شاید بتوان گفت ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و شهادت دانشجویان ایرانی در این روز اولین جرقه و اولین گام در مبارزه با آمریکا بود .دشمنی آمریکا با ملت ایران از مرداد ماه همان سال با کودتا علیه  دولت قانونی دکتر مصدق نمایان شد .مردم ایران هیچگاه جنایت ها و دشمنی های امریکا را چه در زمان رژیم منحوس پهلوی و چه در بعد از انقلاب اسلامی فراموش نخواهند کرد .

اگر زمانی دانشجویان با غیرت و با ایمان با تقدیم کردن جان خود در مقابل آمریکا ایستادند امروز دانشجویان که اصلی ترین بدنه علمی کشور هستند باید با علم و اگاهی خود به جنگ با امریکا در حوضه های مختلف سیاسی ،فرهنگی ، علمی و  اقتصادی بروند .

انقلاب اسلامی اکنون بیشتر از هر زمان دیگر به نقش آفرینی دانشجویان در پیشرفت کشور نیازمند است .دانشجویان عزیز کمر همت را ببندید و عزم خود را جذم کنید و در عرصه های مختلف پای در میدان نبرد با امریکا بگذارید که با وعده ی الهی قطعا شما پیروز خواهید بود .

یاد روز دانشجو و شهادت آن سه دانشجوی بزرگ باید تلنگری باشد برای مسئولانی که توسعه و پیشرفت کشور را در گرو رابطه با آمریکا و استکبار میدانند .

مسئولان گرامی ، ملت بزرگ ایران بدانید آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود .همیشه کسانی که به آمریکا اعتماد کرده اند یقینا شکست خورده اند .

آمریکایی ها همواره در تلاش برای آسیب رساندن به کشورهای اسلامی و از جمله ایران عزیز بوده و خواهند بود .بعد از شکست مفتضحانه ی آمریکایی ها  و همپیمانانشان در عراق و سوریه و نابودی داعش توسط سرداران رشید اسلام  این باربا .به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تلاش میکنند تا شکست های خود در منطقه را بپوشاندد و انرژی جمهوری اسلامی و سایر کشور های دغدغه مند را بکاهنمد .

البته بر کسی پوشیده نیست که این اقدامات آمریکا با چراغ سبز برخی کشور های عربی صورت گرفته است .

رهبر معظم انقلاب در صحبت های اخیرخود فرمودند  : ادعای پایتختی قدس بر ای رژیم صهیونیستی نشانه عجز است .

ملت بزرگ ایران بدانید شکست های امریکا و متحدانش در منطقه و پیروزی های جبهه مقاومت بر دشمنان درس بزرگی برای همگان است و با توکل به خدا و دیدید که با پروراندن روحیه مقاومت ،ایثار و فداکاری  بر دشمنان فائق آمد و پیروز شد .

ما دانشجویان ولایت مدار و انقلابی دانشگاه های استان آ.غربی همواره اماده ی مبارزه با اسشتکبار جهانی و آمریکا در همه ی عرصه های علمی ،فرهنگی ،جنگ نرم،اقتصادی و در صورت لزوم نظامی هستیم و با قطه قطره خونمان بر سر پیمان خود با ولایت خواهیم بود .

انتهای پیام/