مطالبه عمده دانشجویان دانشگاه ارومیه؛
وضع اینترنت دانشگاه را حل کنید

چندی است که دانشجویان از کند شدن سرعت اینترنت گله مندند و حتی گاهی گزارش هایی از عدم امکان اتصال به اینترنت به دست می رسد، اگر بپذیریم که دانشگاه برای تقویت پهنای باند و افزایش سرعت اینترنت مشکل مالی ندارد، احتمالا نحوه ی سامان دهی مودم های وای - فای به گونه ای است که به فضای آموزش دانشگاه لطمه وارد نسازد و برای کلاس های درسی، مشکلاتی از قبیل این که حواس پرتی دانشجویان در هنگام تدریس استاد به اینترنت باشد پیش نیاید!

به گزارش گروه صنفی نسل برهان، این خواستن ها ونیافتن ها این بار به ایستگاه اینترنت دانشگاه رسید اینترنتی که امروزه بیشتر افراد جامعه با آن سروکاردارند و از این میان، قشر دانشجویان برای کارهای درسی، علمی ،تحقیقاتی و حتی قرار گذاشتن های دورهمی به آن نیاز دارند.

دانشجویانی که وقت زیادی از ایام هفته ی خود را دریک دانشگاه روزانه به سر میبرند گذران این زمان بدون اینترنتی که دانشگاه به رایگان ارائه می دهد، بخشی از کارها را دچار اختلال میکند و صد البته جیب را، چون برای هرکاری که احتیاج به اینترنت باشد باید مبلغی برای آباد کردن اپراتور های تلفن همراه پرداخت و برای همین است که دانشگاه ها خدمات اینترنت رایگان را به دانشجویان خود عرضه می کنند.

چندی است که دانشجویان از کند شدن سرعت اینترنت گله مندند و حتی گاهی گزارش هایی از عدم امکان اتصال به اینترنت به دست می رسد، اگر بپذیریم که دانشگاه برای تقویت پهنای باند و افزایش سرعت اینترنت مشکل مالی ندارد، احتمالا نحوه ی سامان دهی مودم های وای – فای  به گونه ای است که به فضای آموزش دانشگاه لطمه وارد نسازد و برای کلاس های درسی، مشکلاتی از قبیل این که حواس پرتی دانشجویان در هنگام تدریس استاد به اینترنت باشد پیش نیاید!

با این فرض باید گفت اولا، محدود کردن دسترسی ها به اینترنت لزوما نمی تواند مانع از دسترسی به آن  درکلاس های درسی باشد، امروزه که حتی دانشجویان با خرید بسته های اینترنتی برای اتصال به اینترنت مبادرت می ورزند، از تبحر بیشتری برای این کاربرخوردار هستند.

ثانیا فعالیت های هر از گونه در اینترنت و هدر دهنده ی زمان ، همه فعالیت هایی نیست که در بستر اینترنت انجام می شود و تعداد زیادی از دانشجویان  همانطور که پیش تر گفته شد برای کارهای پژوهشی خود نیاز مبرم به فضای مجازی دارند علی الخصوص دانشجویان دانشکده فنی و بالاخص دانشجویان رشته کامپیوتر که اینترنت مثل خونی برای پیکر فعالیت هایشان است.

گروه صنفی نسل برهان نیز پیشنهادی برای مسئولان محترم مربوطه دارد که اگر امکان دسترسی مطلوب به اینترنت برای دانشجویان در همه جا فراهم نیست ، پهنای باند اینترنت در کتابخانه ها افزایش پیدا کند چرا که همه کارهای درسی مرتبط با اینترنت در محل سایت دانشکده ها انجام نمی شود همینطور افزایش پهنای باند در جاهای دیگری هم صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/