گزارش؛
تاریخ: ۶:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
دلیل اثربخشی یک ضدرسانه چه می تواند باشد؟

این روزها که بازار انتقادات برعملکرد مسوولین داغ است و کوچک و بزرگ به وضعیت جامعه اعتراض دارند نمونه های غیبت و توهین و تهمت و بربادرفتن ایمانها به بهانه ی انتقاد و بحثهای سیاسی در فضاهای مجازی و جمعهای حقیقی و حتی متاسفانه در اصلی ترین ابزار انتقال فرهنگ ما یعنی صدا و سیما به وفور دیده می شود.

به گزارش نسل برهان، در دوران اوج گیری انتشار و تبادل اخبار و اطلاعات و فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، طبیعی است حجم زیادی از داده های مختلف در اختیار مخاطبان و مشترکان شبکه های اجتماعی گذاشته شود که مداقه در محتوا از نظر بررسی صحت و سقم مطالب کاری دشوار لیکن به عهده خواننده می باشد.

پیام رسان تلگرام از این نظر که با خلاقیت و ابتکار توانسته است بستر رایگان و بدون هزینه ای برای ایجاد گروه ها و کانال ها ایجاد نماید و ادعای امنیت تبادل و ارتباطات را همواره گوشزد می کند، بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.

در بین ده ها هزار کانال خبری و تحلیلی، ناگهان یک کانال بیشتر مورد توجه افکارعمومی از منظر ارائه اخبار مخفی و افشاگری ها و… قرار می گیرد. اما چرا؟ چه مزیتی باعث این جلب توجه شده است؟ هزاران کانال معاند و ضدانقلاب و ضداسلام در تلگرام فعال است و همواره سعی در دروغ پراکنی و هجمه به همه ارزشها داشته اند! پس موضوع کانال یا ضدرسانه ای با نام آمدنیوز چیست؟

۱- آمدنیوز توسط فرزند محمدعلی زم یعنی یک فرد با لباس روحانی و مدعی اصلاح طلبی که سالها در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری و پست های دیگر مسئولیت داشته تاسیس شده است. یعنی یک آقازاده که در سال ۸۸ به اتهام شرکت در آشوب های خیابانی و تجاوز به عنف و مصرف و نگهداری مقادیر زیادی از مشروبات الکلی بازداشت شده بود و سپس با سوءاستفاده از مرخصی به ترکیه و بعد از آن به فرانسه گریخته بود، این ضدرسانه را تاسیس می کند.

۲- یک فرد فراری با چه سرمایه و تشکیلات و عده و عده ای می تواند یک سایت و یک کانال بزرگ خبری ایجاد کند؟ بطور مشخص روح الله زم بخاطر اینکه هم در ایران محکوم شده بود و هم بطور غیرقانونی از کشور خارج شده بود و هم اینکه فرزند یک مسئولان جمهوری اسلامی بوده، برای سرویس های اطلاعاتی دشمن یک لقمه چرب و نرم قلمداد شده است. لذا ابتدا در ترکیه توسط سرویس اطلاعاتی این کشور جذب و پس از آن با همکاری بخش فارسی زبان سرویس اطلاعاتی آل سعود، سایت آمدنیوز را به اصطلاح بالا می آورند. هدف آل سعود از تغذیه مالی آمدنیوز مشخص است اما هدف ترکیه انتقام از سپاه پاسداران بخاطر مقابله و سرکوب داعش در عراق و سوریه بوده است. اما هنوز آمدنیوز نتوانسته به اهداف این دو سرویس اطلاعاتی دست پیدا کند چراکه یک سایت ضدانقلاب مانند هزاران سایت دیگر است که ۲۴ ساعته در حال لجن پراکنی علیه جمهوری اسلامی می باشند.

۳- در این مرحله روح الله زم باید از ترکیه به فرانسه برود و با موساد اسرائیل و سازمان سیا وارد کار شود. دستور کار موساد و سیا برای این ضدرسانه و برند شدن آن، ابتدا ارائه اخبار و اطلاعات جمع آوری شده از طرق مختلف مانند هک و شنود و یا جاسوسان داخلی می باشد. این اطلاعات از آنجائیکه تفاوت معناداری با خبرهای کور و بی هدف تخریبی دارند، کم کم توجه بیشتری را به سایت آمدنیوز جلب می کنند و آنرا از سایر رسانه های تخریبگر متمایز می کند. اما این تازه ابتدای کار است!

۴- بر اثر غفلت مدیران فنی این ضدرسانه، یکی از پل های ارتباطی آمدنیوز در داخل لو می رود و فرد مورد نظر دستگیر می شود. تبعات دستگیری این فرد، هک شدن سایت آمدنیوز و دستگیری ادمین های کانال های اصلاح طلب (این فرزندان عزیز وزیر محترم اطلاعات) می باشد.

۵- آمدنیوز ناچار می شود تمام تمرکز خود را به کانال تلگرامی خود معطوف کند و در این بین برخی مراجع خواهان فیلتر یا حذف این کانال از تلگرام می شوند اما قرائتی در دولت وجود دارد که آمدنیوز را ضدانقلاب نمی داند و یا این کار مخالف است! اما ای کاش موضوع تا همین حد باقی می ماند.

۶- در ایام انتخابات آمدنیوز به رسانه اجرا کننده و پیاده ساز طراحی های عملیات روانی دولت و جریان انحرافی علیه رقبا تبدیل می شود اطلاعات یواشکی در اختیارش قرار داده می شود و بدترین تخریب ها و تهمت ها با چاشنی افشای برخی از نامه های محرمانه برای ایجاد اعتماد افکارعمومی انجام می شود.
عجب معرکه ای است! سیا و موساد و پادوی رسانه ای جریان انحراف (که در حال حاضر دوران محکومیت خود را می گذراند) همه بر سر سفره آمدنیوز نشسته اند! هر زمان که مردم به صحت اخبارش شک می کنند، ناگهان سند و مدرکی از یک جای خاص به ایمیل ادمین کانال ارسال می شود!

این روزها که بازار انتقادات برعملکرد مسوولین داغ است و کوچک و بزرگ به وضعیت جامعه اعتراض دارند نمونه های غیبت و توهین و تهمت و بربادرفتن ایمانها به بهانه ی انتقاد و بحثهای سیاسی در فضاهای مجازی و جمعهای حقیقی و حتی متاسفانه در اصلی ترین ابزار انتقال فرهنگ ما یعنی صدا و سیما به وفور دیده می شود.

تذکر و تلنگر این نکته ضروری به نظر می رسد که انتقاد از “عملکرد” یک مسوول سیاسی مساوی با توهین به شخصیت آن فرد یا تهمت وغیبت از شخصیت شخصی آن فرد نیست.
اگر انتقادی هست به عملکرد ضعیف یا اشتباه آن فرد است نه به شخصیت او . آن هم یک انتقاد سالم و با هدف اصلاح، و کوچکترین توهین یا تهمت یا غیبت از هر شخصی حق الناس محسوب می شود که مادامی که رضای شخص محق بدست نیاید عواقب دنیایی و آخرتی آن گریبانگیر انسان خواهدشد.

انتهای پیام/