گزارش؛
تاریخ: ۱۹:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
تبذیر نعمات خداوندی در دانشگاه ارومیه

گروه تحقیقاتی نسل برهان در بازدید از باغ سیب دانشگاه ارومیه واقع در زمین های دانشکده کشاورزی با صحنه ای مواجه می شود که باوجود تاکید مکرر برخی مسئولان بر خشکسالی و مشکلات کم آبی در بخش کشاورزی، به عین بی تدبیری در این بخش از دانشگاه ارومیه را به تصویر می کشد و همه این تدابیر موجب اسراف و تبذیر نعمات خداوندی شده است.

به گزارش نسل برهان، گروه تحقیقاتی نسل برهان در بازدید از باغ سیب دانشگاه ارومیه واقع در زمین های دانشکده کشاورزی با صحنه ای مواجه می شود که باوجود تاکید مکرر برخی مسئولان بر خشکسالی و مشکلات کم آبی در بخش کشاورزی، به عین بی تدبیری در این بخش از دانشگاه ارومیه را به تصویر می کشد و همه این تدابیر موجب اسراف و تبذیر نعمات خداوندی شده است.

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با اعضای هیئت دولت با اشاره به حیف و میل سیب در شهرستان ارومیه فرموده بودند : من در ارومیه دیدم سیب روی زمین ریخته بود! گفتند اصلاً نمی‌ارزد؛ پول کارگر خیلی بیشتر از آن پولی است که ما از فروش این سیب به‌دست‌ [می‌آوریم‌] یا هلو، زردآلو، انگور؛ خب، آنجا صنایع تبدیلی میخواهد.

حال جای سوال دارد  رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه با داشتن شخصیت علمی بسزایی در استان و الگو محوری در بخش کشاورزی با دیدن چنین صحنه ای که چندین سال خود مسئول این حادثه تلخ است و به دفعات تکرار می شود، آیا برای اصلاح جامعه کشاورزی استان می تواند مفید واقع شود؟ آیا رئیس دانشگاه ارومیه می داند هزینه های بیت المال دانشگاه ارومیه در بخش کشاورزی صرف کدام بخش می شود؟ آیا اساتید نخبه دانشکده کشاورزی که در هر زمینه ای صاحب نظر و دارای چندین مقاله بین المللی هستند، می توانند با چنین صحنه شرمسار کنار بیایند؟ آیا همین باغ ها چهار سال پیش سالانه بالای ۱۰۰میلیون تومان درآمد زایی نداشت؟

 

انتهای پیام/