سجاد رضایی؛
تاریخ: ۶:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
آینده کردستان عراق/بارزانی و مردم از گذشته عبرت بگیرند

آیا جدایی اقلیم کردستان عراق به نفع مردم کرد این ناحیه از عراق است؟در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد مسئله این است؟

به گزارش نسل برهان، آیا جدایی اقلیم کردستان عراق به نفع مردم کرد این ناحیه از عراق است؟در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد مسئله این است؟

تمامیت ارضی همه ی کشورها مهم است و می بایست همه ی فرقه ها و گروها و مذهب ها بدان احترام بگذارند و همگی زیر یک پرچم واحد باشند و با این کار وحدت و یکپارچگی کشورها حفظ می شود و اختلافی پیش نمی آید.

اگر بخواهیم با نگاهی موشکافانه و دقیق به همه پرسی و جدایی طلبی کردهای عراق نگاه کنیم حتما متوجه خواهیم شد که آمریکا و هم پیمانش در قالب طرح و سناریوی جدید دنبال اهداف برنامه ریزی شده وشوم خود در منطقه هستند و می خواهند کشمکش و تنش جدیدی را در خاورمیانه و عراق ایجاد کنند و به اهداف از پیش تعیین شده و شوم خود که جنگ و خشونت است دست یابند.

مسعود بارزانی و مردم اقلیم کردستان عراق تحت تاثیر احساسات و جوسازی ها قرار گرفته اند و در دام این نقشه ی شوم و جبران ناپذیر افتاده اند اما نکته ی که حائز اهمیت است این هست که در آینده تبعات و نتایج بسیار بدی برای اقلیم کردستان عراق اتفاق خواهد افتاد ؛ چراکه همین دولت هایی که الان از شخص بارزانی و از این همه پرسی حمایت می کنند و بارزانی و مردم را نسبت به این کار تشویق می کنند در آینده ای نه چندان دور و در بزنگاه های سخت پشت آنها را خالی خواهند کرد و آن موقع تنها کسی که ضرر خواهد کرد مسعود بارزانی و ملت اقلیم کردستان عراق خواهد بود.

مسعود بارزانی و کردها باید خوب دقت می کردند و از گذشته عبرت می گرفتند ؛ زیرا زمانی که داعش درصدد تصرف اربیل عراق بود هیچ یک از دولت های غربی و آمریکا حاضر نشد به آنها کمک کنند و آنها را در آن شرایط سخت تنها گذاشتند اما حالا چرا بارزانی در زمان فعلی نقشه ی آمریکایی را در عراق عملی می سازد جای بسی تامل است!!!

در آخر می خواهم بگویم که مسعود بارزانی باید به تمامیت ارضی عراق احترام می گذاشت و از طریق گفتگو مسائل اختلافی را حل می کرد و حالا که این کار را نکرده تمام تبعاتش چه خوب و چه بد متوجه شخص او است و وی باید پاسخگوی تبعات این کار باشد.

سجاد رضایی_دانشجوی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی ارومیه