از پُز انقلابی تا شعور انقلابی؛
تاریخ: ۱۹:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
اپورسیونیست ها یا همان متحجرین سخت اندیش؟!

امروز افراد فاقد حقیقت و هویت که برای دست یابی به منافعی به ظاهرسازی روی می آورند با روش "تحجر و سخت اندیش به رسم نیاکان خود " وارد صحنه ای دینی و سیاسی می شوند. و خود را مذهبی تمام معنا یا انقلابی چند آتشه نمایان می کنند. انقلابی یعنی عباس که برای آرمانش ، امان نامه را پاره کرد نه اینان که برای امان نامه خودشان را پاره کردند.

به گزارش نسل برهان؛ انقلابی یعنی عباس که برای آرمانش ، امان نامه را پاره کرد نه اینان که برای امان نامه خودشان را پاره کردند.

به نام خدایی که جواب می دهد به تمام آن هایی که در جواب تهمت ها، غیبت ها و ناسزاها سکوت می کنند، به نام خدایی که می دهد پاسخ آن ها که ظلم کردند، به نام خدایی که در همین نزدیکی است.

به نام خدایی که شرم بی شرمان را پاسخ می دهد.

به نام خدایی که انسانیت را در معرض ابتلا قرار داد.

والله ان قطعتموا یمینی…

والله ان…

خدای بزرگ …

نمی گذارندمان…

خدای بزرگ تو شاهد باش

خدای بزرگ ببین تنهایی مان را میان مدعیان ولایت و انقلاب که تکه تکه می شود،

نفس تنگ شده است، امان بریده شده است، خدایا دارد دل می کند دل مختصر شده ام ، خلاصم کن اگر رهایی نمیبخشی، امان بریده شده است ز مدعیان ولایی، امان بریده شده است ز سکوت مدعیان…

به خودمان بیاییم ،انحراف و تغییر ارزش آنقدر آرام اتفاق می افتد که کمتر کسی متوجه آن می شود ، وقتی به خودمان می آییم ، می بینیم خیلی چیزها را از دست داده ایم و از راه دور افتاده ایم.

مخاطب فقط عده ای خاص است ، عزیزان انقلابی نما و مذهبی نما، آن هایی که اولین نکته در صفحات مجازی تان متن های بلند بالا در مورد ولایت و انقلاب و شهدای غریب سوریه است ، آن هایی که از هر چهار پست شان ,یک عکس رهبر است و ادعای ولایت مداری شان تمام صفحات مجازی را پر کرده است.

پیرو کدام مسلکیم؟!

ما شیعه ی کدام مذهب و تفکریم؟!

هر کسی باید تکلیف خودش را با خودش مشخص کند ، حد وسطی وجود ندارد یا حسینی هستیم یا یزیدی!

الم یعلم بان الله یری؟  “آیا نمیدانی که خداوند حتما تورا میبیند؟”

برای چه کسی کار میکنیم ؟ سرباز مولا و اسلامیم یا عمله ی شیطان ؟

ما فقط مسئول خودمان نیستیم ، مسئول آبرویی که از مذهب و انقلاب می بریم هم هستیم.

مسئول دیر شدن ظهور مولایمان هم هستیم ، مسئول بدبینی مردم به انقلاب و یقه آخوندی ها ، مسئول خالی شدن پشت نظام و رهبرمان به بهانه ی تو زرد بودن انقلابی ها و مذهبی ها.

ما شیعه به دنیا آمدیم و شیعه ماهیتش مسئولیت داشتن است ، حساب و کتاب کنیم هر کسی را با خودش ببینیم کجا ایستاده ایم و چقدر از راه اصلی دوریم. قدمی برداریم و کمکی کنیم به اصلاح خودمان و دیگری ، عهد ببندیم با خودمان و مولایمان نه هیچ کس دیگری ،که لااقل کمر همت ببندیم برای ریشه کن کردن این آفت به ظاهر ساده !

افراد فاقد حقیقت و هویت که برای دست یابی به منافعی به ظاهرسازی روی می آورند با روش “تحجر و سخت اندیش به رسم نیاکان خود “ وارد صحنه ای دینی و سیاسی می شوند. و خود را مذهبی تمام معنا یا انقلابی چند آتشه نمایان می کنند.

برای مثال اگر بخواهیم از موارد تاریخی مثالی ذکر کنیم بدین شرح است ؛ در زمان حضرت امام صادق (ع) این افراد بودند و داشته های خود را وقتی قابل انطباق بر سیره و روش امام نمی دیدند لب به اعتراض می گشودند که برخی از آن ها بر این قرار است :

۱) به بهانه توحید اقدام به حذف پیامبر (ص)

۲) تظاهر به زهد و اعتراض امام صادق (ع)

۳) متهم کردن امام صادق به عدم اعتقاد به جهاد و مبارزه

طبق منابع ذیل ( سوره توبه ۵۹\۷۴_ وسائل ۲۴\۳۵۱_کافی ۶\۴۴۲_ بحارالانوار ۴۷\۳۸۲ _ سوره اعراف آیه ۲۸_ شرح نهج البلاغه ۱۱\۲۳)، آیا تند روی دیروز مثل سفیان ثوری که در نهایت بی ادبی به روش امام صادق (ع) را برخلاف سیره رسول خدا (ص) معرفی می کند و به قول امروزی ها ،رسانه ای می کند و نیز تندرو امروز که حکم به خروج یک طائفه از مذهب و یا نظام میکند غیر از حب ریاست و تک بینی و برتری طلبی است ؟

یکی از شاخص های انقلابی بودن را می توان در این دانست که انقلابی واقعی ، جان و مالش را می گذارد تا انقلاب با خطر روبرو نشود و در عین حال رشد و نمو یابد ،فرد انقلابی اگر مصلحتی بیندیشد فقط بر اساس مصلحت انقلاب و در چارچوب فرمایشاتی است که ولایت امر تعیین می کند بدون اینکه از این چارچوب ها گامی فراتر یا عقب تر بگذارد.

اما در نقطه مقابل کسی که نقابی از انقلاب را بر چهره زده معمولا انقلاب را برای خود و منافع شخصی خود میخواهد و مصادره می کند ولی در همان حال ممکن است در ظاهر تند تر و داغ تر از هر انقلابی دیگری ظاهر شود که همین ظاهرسازی هم شناخت آنان را سخت می کند و برای آشکار سازی چهره اصلی شان چاره ای نیست مگر اینکه به ابزار های دقیق شناخت انقلابی های اصیل متمرکز شویم.

ما با کسی عقد اخوت نبسته ایم!

امروز کم نیستند رسانه هایی که برای رسیدن به اهداف بلند مدت و اصلی این نظام و حفظ ارزش های اصیل انقلابی دست به کارهای جهادی می زنند و خود را در راه دین همچون بزرگان خود فدای آن می کنند و در اصطلاح به فرموده رهبر معظم انقلاب آتش به اختیار هستند.

اما از طرفی زیادند آنانی که سعی در رسیدن به جایگاهی را دارند که نه خود با آن آشنا هستند و نه تیپ جایگاه به شخصیت خودش و پدرانش می خورد! از سویی دیگر پُز انقلابی بودن را می دهد، تیپ حزب اللهی ها را دارد اما دریغ از ذره ای درک و شعور انقلابی که خمینی کبیر (ره) آن را بنا نهاد.

رسانه هایی که خود را در برد تبلیغاتی عده ای خاص قرار می دهند و خود را عرضه می کنند تا به نوایی برسند فارغ از اینکه آهی در بساط ندارند و صرفا ادای شخصیت و اصالت را در می آورند.

کم نیستند رسانه هایی که بنگاه تبلیغاتی عده ای خاص، تفکری کهنه و پوسیده شده اند و خود و رسانه را برای رسیدن به اهداف شوم می سوزانند. امروز اپورسیونیست ها به دنبال چه هستند؟! رتق و فتق معضلات و مشکلات نظام و پیشرفت انقلاب در گستره ی جهانی یا هر چه نفع شخصی شان دستور بدهد؟ به راستی چه کسانی آن ها را بر سر کار آورده است؟! موضع رسمی آنها در قبال کسانی که اهداف انقلاب برایشان در اولویت است و گاهی برای عدم سوء استفاده دشمن محافظه کاری می کنند و مراقب هستند چیست؟!

مصلحت نظام یا نفع شخصی؟!

معمولا انقلابی نماها در مواقعی که منافع خود را در خطر دیده بسیار سریع تغییر جهت داده و با تاکید ظاهری بر آرمان های انقلابی تلاش می کنند خود را از نیروهای اصیل انقلاب جلو تر نشان دهند از این رو در اینجا مصلحت خود را بر اساس شرایط ، سنجیده و جلو می روند. این افراد در عطش رسیدن به منافع تا مرز تحجر و افراطی گری هم پیش می روند و به این ترتیب فضای سیاست را آغشته به سیاست زدگی و تندروی می کنند به همین دلیل گاهی جایگاه ارزش ها تغییر کرده و کسانی که نباید در گردونه انقلاب حرکت کنند زمامدار شده و سایرین را متهم یا حذف می کنند.

انقلابی خوب و متدین بسیار داریم اما امان از بی بصیرتی رفاعه ها و شریح ها ، فراموش نکنیم که باید پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/