مسول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه؛
حجاب برخواسته از فطرت الهی می باشد/عامل اصلی تغییر سبک زندگی مردم تهاجم فرهنگی است

حسن علیرضا زاده، مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه امروز در پیش از خبطه های نماز جمعه ارومیه در مصلی امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداخت و به نکات و موارد مهمی بمناسبت هفته عفاف و حجاب اشاره کرد. وی در ادامه با قرائت بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان بمناسبت هفته عفاف و حجاب پشت تریبون نماز جمعه حاضر شد.

به گزارش نسل برهان؛ حسن علیرضا زاده، مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه امروز در پیش از خبطه های نماز جمعه ارومیه در مصلی امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداخت و به نکات و موارد مهمی بمناسبت هفته عفاف و حجاب اشاره کرد. وی در ادامه با قرائت بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان بمناسبت هفته عفاف و حجاب پشت تریبون نماز جمعه حاضر شد.

متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان آذربایجان غربی به شرح زیر می باشد؛

قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ
به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه‌تر است زیرا خدا به آنچه می‌کنند آگاه است و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمی] فرو بندند و پاکدامین ورزند(سوره نور آیات ۳۰ و ۳۱)

عفاف و حجاب در اسلام یک مفهوم قطعی و منصوص در کلام‌الله است که این روزها توسط برخی افراد کم اطلاع کمرنگ شده و به عنوان یک موضوع فرعی و گاهی به عنوان مضوعی غیر قطعی تلقی می‌شود؛ این در حالی است که آیات متعدد در خصوص وظایف مردان و زنان برای حفظ عفت عمومی در جامعه اسلامی نازل شده است.

اگر خوب دقت کنیم حجاب یک مقوله انسانی و فطری است تا بشر بتواند به آسایش بیرون و آرامش درون دست یابد. انقلاب اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی تاکیدش بر حجاب؛ بر همین اساس و برای عفت نگاه و پاکی اندیشه است. انقلاب اسلامی همواره به دنبال احیا و زنده نگهداشتن و ترویج حجاب در جامعه برای نزدیک کردن بشر به این موضوع انسانی است.

زن ایرانی باید با الگو گرفتن از سیره رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) و حفظ حریم حجاب و عفاف، گوهر گرانبها و زیبایی خود را در صندوق الهی حجاب قرار دهد تا از دستبرد دزدان و غارت گران و آلوده گان به لجن معصیت و گناه در امان نگه دارد و در کلیه فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و … حضور موثر داشته باشد.

متاسفانه موضوع عفاف و حجاب زنان و مردان، همانند سایر مقوله های فرهنگی کشور با یک ساده انگاری و به نوعی با یک ولنگاری در اکثر متولیان و مسئولین امر، مواجه هست که در حال گسترش مفاسد اجتماعی چون کاهش کرامت زن، از هم پاشیدن بنیان خانوده و .. می باشد.هر چند برخی این اهمال را حاصل عافیت طلبی و جذب افکار عمومی و اقشار خاکستری می‌پندارند؛ اما آنچه مسلم است در بازه زمانی طولانی دشمن در یک شبیخون فرهنگی عفت عمومی را در جامعه اسلامی نشانه رفته است و با نفوذ در ذهن برخی مسئولان نیز بر سرعت نقشه‌های خود افزوده است.

امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب و تبدیل آن به نکات مطرح در گزاره های دهشت بار مدنظر شبکه های ماهواره ای و غربی است که غایت آن باعث از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی خانواده مسلمان است وبر این باوریم که عفاف و حجاب در عصر مدرن تنها یک نوع پوشش نیست بلکه اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیازمند است، مسئله ای که در جامعه امروز مختص زنان نیست.

آن دسته از زنان و دختران جامعه که دانسته و ندانسته در جریان سراب وار خودنماییها و جلوه گریها از طریق بد حجابی و بی حجابی قرار گرفته اند بدانند و مطمئن باشند که تنها عفت و پاکدامنی و قرار گرفتن در حریم الهی حجاب و رعایت پوششی که خداوند بر بنده اش واجب دانسته و در تمام ادیان الهی بر آن تاکید شده است برخواسته از فطرت الهی میباشد و بی شک هر آنچه که از فطرت الهی باشد باقی و جاودان است وغیر از آن فانی و نابود میگردد و دلیل این ادعا بنیان های از هم گسسته خانواده های بیشماری که در بند و زنجیر بی عفتیها و فسادها قرار گرفته اند می باشد.

لذا بسیج دانشجویی استان آ.غربی همراه با اقشار مختلف مردم ولایتمدار برای ترویج این مهم همچون امام عصر خویش بر این باور است که مساله حجاب، یک مساله ارزشی و اجتماعی است وموضوع عفاف و حجاب تاثیر مستقیمی بر سلامت فضای خانواده و آحاد ملت ایران دارد، هجمه های شکل گرفته در این راستا نیز ساختار اجتماعی کشور را که بر پایه های مهمی همچون تقید به معیارهای اسلامی استوار می شود را نشانه گرفته است. از این رو دانشجویان بسیجی استان به همراه زنان و مردان مسلمان در روز ملی ((عفاف و حجاب ))دغدغه رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) را دغدغه ی همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی دانسته و تحقق بی چون و چرای عفاف و حجاب را در جامعه مطالبه می کنیم و از همه سازمانها و نهاد ها یی که به نوعی متولی امور فرهنگی بویژه مسائل و امورات مرتبط با عفاف و حجاب می باشند می خواهیم که بدون اتلاف وقت به ساماندهی حجاب در سطح جامعه و دانشگاه اهتمام ورزیده و در این امر کوشا باشند.

والسلام علی من التبع الهدی

انتهای پیام/