حجت الاسلام مهدی عیوض بیگی؛
مردم ما انقلاب کردند که بگویند ولایت می خواهند/امام خمینی آمد تا ولایت را نهادینه سازد

حجت الاسلام مهدی عیوض بیگی در یادواره شهدای محله و دانشجو که به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید باکری حوزه یک شهری و حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سلماس بیان کرد: مرجع تقلید و ولایت فقیه از امورات روزمره و زندگی عادی مردم فراتر رفته و برای سیاست و روش زندگی سیاسی افراد نیز دستورات و احکامی داردو امروزه باید از مرجع تقلیدی تبعیت کرد که توانایی صدور فتوای سیاسی داشته باشد.

به گزارش نسل برهان؛ حجت الاسلام مهدی عیوض بیگی در یادواره شهدای محله و دانشجو که به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید باکری حوزه یک شهری و حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سلماس در مسجد نجفی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه ولایت فقیه و مرجع تقلید در زندگی اجتماعی و سیاسی افراد بیان کرد: مرجع تقلید و ولایت فقیه از امورات روزمره و زندگی عادی مردم فراتر رفته و برای سیاست و روش زندگی سیاسی افراد نیز دستورات و احکامی داردو امروزه باید از مرجع تقلیدی تبعیت کرد که توانایی صدور فتوای سیاسی داشته باشد.

عیوض بیگی بیان کرد: ولایت فقیه یعنی تمام مراحل زندگی انسان سیاسی است از وضو و غسل گرفته تا نماز جماعت و سایر اعمال مومنین لذا سیاست فقط کشورداری نیست بلکه به معنای جمع است و اینکه فرد عمل انفرادی ندارد و تمامی اعمال به صورت روحیه جمعی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: مردم ما انقلاب کردند که بگویند ولایت می خواهند وگرنه نماز و روزه و گریه امام حسین در زمان طاغوت هم بود ولی جامعه اسلامی و ولایت فقیه نبود.

عیوض بیگی با اشاره به ماجرای قائم مقامی آیت الله منتظری و سپس عزل وی از سوی امام خمینی (ره) گفت: از متن نامه امام به آیت الله منتظری به صراحت مشخص بود که وی عامدانه یا جاهلانه اندیشه لیبرال را انتخاب کرده بود و لیبرال یعنی فرد و حقوق فرد اولویت دارد بر همه چیز که کاملا مخالف بادیدگاه اسلام و ولایت است.

وی اذعان کرد: حتی اکنون که انسان گرایی باطل است و انسان موجودی اجتماعی شناخته شده است و روانشناسی اجتماعی مطرح شده است عده ای دست بردار نیستند.

عیوض بیگی اظهار کرد: امام خمینی آمد تا ولایت را نهادینه سازد و شهدای عزیز ما نیز مرجع تقلید را به مرجع سیاسی تبدیل کردند چراکه در راه فتوای مرجع تقلید زمان خود عازم جبهه ها شدند و جان خود را تقدیم فتوای مرجع تقلید کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هرکسی که توسط مردم انتخاب شده است مورد احترام همه ماست اما اگر این فرد خط خود را عوض کند ما هم خط خود را عوض خواهیم کرد چرا که مشروعیت رییس جمهور به ولایت است و تنفیذ رییس جهمور با ولایت است.

این کارشناس مسائل مذهبی با تاکید براین که باید مراقب سند۲۰۳۰ و برخی حرکات پشت پرده باشیم، تصریح کرد: باید اشارات و نکات مطرح شده توسط حضرت آقا را دریابیم چراکه ایشان دید بالادستی و جامع به مسائل دارند و زمانی که از بنی صدر در سخنان خود یاد می کنند باید این اشارات را خودمان بفهمیم.

عیوض بیگی یادآور شد: هیچکس خودش به خودی خود برای ما فاسد نیست و به هیچ مسئولی نمیگوییم که فاسد است بلکه ما به بیان فساد عمل آن مسئول خواهیم پرداختو به عملکرد وی انتقاد و گوشزد خواهیم کرد.

انتهای پیام/