علیرضا زاکانی در ارومیه؛
تاریخ: ۱۰:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
وزیران دولت همه کاسب هستند/مردم تصمیم گرفته اند روحانی رفتنی است

نماینده مردم تهران در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه زمینه های اشتغال در کشور وجود دارد ولی دولت علاقه ای برای پرداختن به این موضوع ندارد.

به گزارش نسل برهان؛ علیرضا زاکانی،نماینده مردم تهران در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز ۱۷ اردیبهشت ماه در جمع دانشجویان دانشگاه های ارومیه اظهار داشت: مسئولان دولت حقیقت را به من و شما نمی گویند از آن جهت هست که آقای جهانگیری نمی داند در صنایع پتروشیمی هر یک میلیون تن صنایع پایین دستی ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل به صراحت می توان گفت که بخش کلانی از سیاست هایی که دولت در پیش گرفته ضد تولید است و توانی در اصلاح این سیاست نیست.

دولت برای حمایت کلان از سرمایه دارها صنایع کوچک را خرد می کند. ما ۱۳ هزار کارخانه پلیمری داریم اما معاونین دولت می گویند ۱۴ هزار در این حوزه ایجاد شده است مشخص می کند اینها هیچ اشرافی ندارند.

مردم تصمیم گرفته اند روحانی رفتنی است.

زاکانی افزود: باتوجه به اینکه دولت کنونی هیچگونه توانایی در اداره سیاست های اتخاذی خود در عرصه تولید و اشتغال نداشته از این رو فقط توانایی ایجاد تولید و اشتغالشان در حد وعده های سرخرمن باقی مانده است.

وی اظهار کرد: ای آقایانی که حل مشکلات کشور را در خارج و برجام می بینید بدانید کلید حل مشکلات در داخل و تکیه بر ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی است.

نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلید حل مشکلات کشور تحقق یافتن درست سیاست های اقتصادی است چرا که اگر اقتصاد مردمی شود بسیاری از مشکلات حل می شود.

زاکانی به نقد دولت پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید علاقه ندارد که بی تدبیری که دچارش شده را قبول کند چرا که خوب می داند اگر قبول کند به ضررش است.

برجام با ۲۸ شرط شورای امنیت ملی ، مجلس و رهبری پذیرفته شد. در بررسی برجام به من گفتند که اشکالات برجام مشخص می شود گفتند اگر عیان بشود آمریکا می فهمد از کجا به ما ضربه می زند این سطح تحلیل مسئولین بود!

این از بی تدبیری دولت است که آقای جهانگیری حتی در مناظره روز جمعه حتی نداند طرف نقد کننده کدام وزیر را می گوید که دخترش در کار واردات البسه از ایتالیا می باشد.

البته حق دارد چرا که وزیران دولت همه کاسب هستند.

وی در پایان گفت:از این رو بر ماست که دولتی را انتخاب کنیم که برای خودش طبقه ممتاز ایجاد نکند.