نامه سرگشاده یک دانشجو به رییس دانشگاه ارومیه؛
تاریخ: ۱۲:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
شهدا نیازی به چند شاخه گل شما ندارند/وفا به عهد و صداقت شما را می خواهند

یک دانشجوی دانشگاه ارومیه در نامه سرگشاده خود به حب نقی رییس دانشگاه ارومیه عنوان کر:"آقای رییس، شهدا نیازی به چند شاخه گل شما ندارند، وفا به عهد و صداقت شما را می خواهند" و خواستار ساخته شدن مقبره شهدای گمنام بعد از سه سال شد. متن نامه در ادامه آمده است.

به گزارش نسل برهان؛ یک دانشجوی دانشگاه ارومیه در نامه سرگشاده خود به حب نقی رییس دانشگاه ارومیه عنوان کر:”آقای رییس، شهدا نیازی به چند شاخه گل شما ندارند، وفا به عهد و صداقت شما را می خواهند” و خواستار ساخته شدن مقبره شهدای گمنام بعد از سه سال شد.

متن نامه وی در ادامه به شرح زیر می باشد؛

بسم رب الشهدا والصدقین

رییس محترم دانشگاه ارومیه

آقای دکتر حب نقی

زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست . “امام خامنه ای(دامت برکاته)

باسلام و احترام؛ بیش از ۸۸۰ روز از تدفین شهدای گمنام در دانشگاه میگذرد. ۸۸۰ روز آقای رئیس ، باورتان می شود؟ یادمان نرفته است تشییع و تدفین با شکوه و با حضور همگان، با قومیت های متفاوت، ترک و کرد و فارس،با منش سیاسی متفاوت و…
همه می دانند که به شهدا مدیونند.

اینکه میدانیم مدیون هستیم و آنها را فراموش می کنیم جای تعجب دارد!!!

یادمان نرفته است قول های جنابعالی به سردار باقرزاده، به تشکل ها و انجمن ها و به دانشجویان برای ساخت یادمان شهدا! قولی که بعد از گذشت یکسال تازه یادتان افتاد که طرحی را برای ساخت یادمان طراحی شود که ۴ طرح را در مسجد دانشگاه برای نظرسنجی قرار دادید اما طرح دیگری را در جلسه شورای فرهنگی تصویب کردید.

حال از توهین و دهن کجی شما و دوستانتان به نظر اساتید و دانشجویان می گذریم!

در جلساتی که با تشکل ها و دانشجویان داشتید چندین بار قول ساخت یادمان را دادید اما باز فراموش کردید. حتی در همین اعتکافی که گذشت در جمع خواهران معتکف قول ساخت یادمان را در هفته ی آینده بعد از اعتکاف را دادید و هفته ها از آن قول میگذرد. شما هم ، حالتی مثل رئیس جمهوری که به دوربین نگاه میکند و وعده می دهد و دروغ می گوید را گرفته اید.

فقط برای گزارش در سایت دانشگاه چند شاخه گل می خرید و بر سر مزار حاضر می شوید.

شهدا نیازی به چند شاخه گل شما ندارند، وفا به عهد و صداقت شما را می خواهند، آقای رئیس!

شما که خود جزو خانواده ی شهدا هستید، لحظه ای خانوده خود را بجای خانواده شهدای مفقود الاثر تصور کنید…

چشم انتظاری پدر و مادر شهید چقدر سخت است؟!

حال تصور کنید بر حسب اتفاق، شهدای دانشگاه شناسایی شدند و پدر و مادر شهدا بر سر مزارشان حاضر شدند،چه جوابی دارید به کسی که حاصل عمرش را برای آسایش من و شما فدا کرده است بدهید؟

این بود رسم مهمان نوازی؟

اینکه شهدا زیر برف ها مدفون شده بودند، شما مثل آقای جهانگیری که احساس کرده بود به صورتش زده بودند، شما احساس کردید که زیر خروار ها برف مدفون شده اید؟
هنگامی که باران سنگ مزار را چند متری جابجا میکرد چه حسی داشتید؟

زمانی که چند دانشجو با هزینه مردمی شروع به ساخت یادمانی موقت کردند از خود و شهدا خجالت نکشیدید؟

مگر نمی دانید که خداوند سبحان در قرآن می فرمایند: شهدا زنده اند ،احساس نمی کردید که بر ما و شما ناظرند، بر شمایی که وعده ی سر خرمن می دادید؟
چطور امامزادگان عشق را فراموش کردید؟

چطور برای جذب گردشگر و توریست پیشنهاد ساخت آرامگاه برای “سرکنسول گری بریتانیا” در سیر داغی ارومیه را می دهید و شهدای دانشگاه را فراموش می کنید؟

یکسالی را با وعده شهرداری گذراندید و پیگیری نکردید.

آقای رئیس، هوا و شرایط جوی هم مساعد شد، حال آستین همت را بالا زده، با آن هزینه ی که برای ساخت یادمان کنار گذاشته اید و به قول دوستانتان برجام این همه پول را به کشور باز گرداند، به همراه مقداری از آن، ساخت یادمان را شروع کنید، تا بیش از این شرمنده شهدا و خانواده هایشان نباشید.

علی برکت الله

یک دانشجوی دانشگاه ارومیه

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

انتهای پیام/