روايتی از پشت پرده يک کانال تلگرامى؛
«شب نامه» به دانشگاه ارومیه رسید+پوستر

مستند "شب نامه" ، روايتی است از پشت پرده يک کانال تلگرامى؛ محمدسعيد جبارى، راوى اين مستند، دانشجوى مستندسازى است كه قصد دارد وارد فعالیت‌هاى استارت‌آپى (كسب و كارهاى نوپا) شود.

به گزارش نسل برهان؛ مستند “شب نامه” ، روايتی است از پشت پرده يک کانال تلگرامى؛ محمدسعيد جبارى، راوى اين مستند، دانشجوى مستندسازى است كه قصد دارد وارد فعالیت‌هاى استارت‌آپى (كسب و كارهاى نوپا) شود و براى کسب و کار خود که “فلش‌فيلم” نام دارد، سرمایه‌گذار جذب کند. پس از مدتى تحقیق، سعید متوجه می‌شود که همایشى به نام پل در حال برگزارى است، و سعید نیز می‌تواند در این همایش برای ایده‌اش سرمایه‌گذار پیدا کند. همه چیز خوب پیش می‌رود تا اینکه یک مقاله از روزنامه كیهان، همایش پل را تعطیل می‌کند. سعید تصمیم می‌گیرد دليل اتفاق را از مسئولین روزنامه، جويا شود؛ اما وارد بازى بزرگى می‌شود كه هیچ‌گاه فکر آن را هم نمی‌کرد.

در طی این شش ماه چندین هزار نفر از فعالین اکوسیستم استارت آپى کشور به طور مداوم محتوای منتشر شده در کانال شب نامه را پیگیری می کردند و با ادمین این کانال عرشیا کاظم زاده به طور مستمر مکالمه می کردند، درحالی که از تولید مستند شب نامه باخبر نبودند. جاسوسى نوین در کشور موضوع اصلى مستند شب نامه، جدیدترین تولید مرکز سفیرفیلم است که فعالین اصلى محیط استارت آپى از جمله کارآفرینان، خبرنگاران، دلالان سرمایه گذارى در آن حضور دارند. کانال تلگرامی شب نامه پس از گذشت چند ماه از رونمایی مستند، توسط اشخاص نامشخصی هک می شود و آدرس کانال تلگرامی به آدرس https://telegram.me/shabnaameh1 تغییر می کند.

این مستند توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه در تاریخ ۲۸ فروردین در دانشگاه ارومیه اکران می شود.

پوستر اکران این مستند در دانشگاه ارومیه

تیزر این مستند را در ادامه مشاهده نمایید.

انتهای پیام/